Władze Pekinu zerwały umowę o współpracy z czeską Pragą

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 08:00
W audycji rozmawialiśmy dr Małgorzatą Bonikowską o chińskim sposobie rozumienia zasad współpracy oraz o sprawach politycznie wrażliwych dla Chin.
Audio
  • Dr Małgorzata Bonikowska o sprawach politycznie wrażliwych dla Chin (Puls świata/Dwójka)
Chińska flaga
Chińska flagaFoto: Shutterstock/crystal51

Prascy urzędnicy od listopada 2018 roku "wciąż podejmowali błędne działania i wygłaszali niewłaściwe opinie w sprawie Tajwanu, Tybetu i innych najważniejszych kwestiach dotyczących kluczowych interesów strony chińskiej" - napisano w deklaracji opublikowanej w nocy ze środy na czwartek na stronie internetowej komunistycznych władz Pekinu. W audycji dyskutowaliśmy, jak wygląda katalog spraw, którymi można narazić na gniew Chińczyków? Czy Zachód przymknie oko na kwestie wolności, w zamian za korzyści ekonomiczne płynące z Chin?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Krzysztof Renik

Gość: dr Małgorzata Bonikowska (prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 16.45

bch


Zobacz więcej na temat: Chiny Krzysztof Renik

Czytaj także

Prof. Grochmalski o nowych zagrożeniach na świecie: następuje gwałtowne rozwarstwienie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 15:44
- Z jednej stron stykamy się z podstawowymi problemami, czyli biedą, a z drugiej stajemy przed wojną cywilizacyjną o dominację w obszarze sztucznej inteligencji. Mamy do czynienia ze strategiczną rywalizacją amerykańsko-chińską o dominację, a jednocześnie problem Chin, Indii czy Afryki - mówi prof. Piotr Grochmalski z Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej. Czy w przyszłości niektóre państwa będą walczyć o… wodę?
rozwiń zwiń