Ewa Chodkiewicz: dług ekologiczny zaciągamy u naszych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 11:35
- Naukowcy policzyli ile zasobów przysługuje każdemu z nas i w jak szybkim tempie je zużywamy. Okazuje się, że już od minionego poniedziałku (29.07), a w Unii Europejskiej jeszcze wcześniej, bo od 10 maja, żyjemy na kredyt - mówiła w Dwójce Ewa Chodkiewicz z fundacji WWF Polska. 
Audio
  • Ewa Chodkiewicz z fundacji WWF Polska o długu klimatycznym (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Chinnapong/Shutterstock

Na zużycie zasobów Ziemi, na których odtworzenie nasza planeta potrzebuje całego roku wystarczyło nam niecałe 7 miesięcy. Jak do tego doszło? Co czeka następne pokolenia, jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie? Kiedy Dzień Długu Ekologicznego wypadał w roku 2018? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Gość: Ewa Chodkiewicz (WWF Polska)

Data emisji: 31.07.2019

Godzina emisji: 16.45

pg/mko

Czytaj także

"Fotograf jest dziś badaczem i aktywistą"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:30
- Rola fotografa uległa głębokim zmianom. Dokumentując zmiany klimatyczne musi wykazać się wnikliwością. Dziś to bardziej badacz i zaangażowany działacz, niż tylko twórca obrazu - mówił w Dwójce Krzysztof Candrowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powrót do natury. Moda, styl życia czy dobry biznes?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 18:02
- Żyjemy w czasach niepohamowanego rozwoju miast, natłoku informacji, coraz większe tempa pracy. Budzi to tęsknotę za czymś, co określa się mianem naturalnego stylu życia. Przyroda nas przyciąga, a skoro jest to potrzeba, to znajdą się ludzie, którzy potrafią zrobić na tym interes – mówił w Dwójce socjolog i publicysta Jarema Piekutowski.
rozwiń zwiń