X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Umer: uwielbiam jesień do 15 października

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 12:00
- Potem jej nie znoszę - mówiła wykonawczyni jednej z najpiękniejszych jesiennych piosenek. Artystka zdradzała, że "Koncert jesienny na dwa świerszcze" pierwotnie miała śpiewać Ewa Demarczyk.
Audio
  • Wywiad z Magdą Umer. Rozmawia Jerzy Kisielewski (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Magda Umer ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała pod koniec lat 60. w kabaretach studenckich
Magda Umer ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała pod koniec lat 60. w kabaretach studenckichFoto: Maciej Kłoś/Wikimedia/CC

- Tak sobie wymarzył Krzysio Knittel, kompozytor "Koncertu" - wspominała Magda Umer w rozmowie z Jerzym Kisielewskim. - Tak się złożyło, że komisja opolskiego festiwalu uznała tę piosenkę za niedostatecznie dobrą, więc Krzyś machnął ręką i dał mi ją na festiwal studencki Fama, z myślą, że kiedyś nagra ją jakaś prawdziwa wokalistka - śmiała się artystka. Ostatecznie "Koncert jesienny na dwa świerszcze" zapewnił Magdzie Umer nie tylko zwycięstwo na studenckiej imprezie w roku 1970, ale też otworzył drzwi na ogólnopolską estradę.

W Dwójce artystka wspominała nie tylko muzyczną karierę, do której podchodzi z dystansem, ale też rok 1968, który na zawsze ukształtował jej stosunek do ludzi i rzeczywistości.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Magda Umer

Data emisji: 29.05.2015

Godzina emisji: 18.00

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lutosławski warszawski i latynoamerykański

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 10:00
– Byłam zaskoczona, że tak bardzo przypomina to latynoamerykańskie bolera – mówiła Magda Navarrete o "rozrywkowej" części twórczości Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń