X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dorota Segda. Salome, Małgorzata, Faustyna

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 11:00
Gościem Dwójki była aktorka, która przez całe swe dotychczasowe życie zawodowe związana jest z krakowskim Starym Teatrem.
Audio
  • Spotkanie z Dorotą Segdą (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Dorota Segda. Salome, Małgorzata, Faustyna

Na tej scenie debiutowała rolą Soni w  "Zbrodni i karze" Dostojewskiego w reżyserii Andrzeja Wajdy. Potem była Albertynka w "Operetce" Gombrowicza w reżyserii Tadeusza Bradeckiego oraz role w przedstawieniach Jerzego Jarockiego: Salomea w "Śnie srebrnym Salomei" Słowackiego i  Małgorzata w "Fauście" Goethego. Występowała również w Teatrze Narodowym w Warszawie u Jerzego Grzegorzewskiego (m.in. "Noc listopadowa" i "Wesele" Wyspiańskiego).

Dorota Segda ma na swoim koncie wiele ról telewizyjnych i filmowych, m.in. tytułową w filmie "Faustyna" w reżyserii Jerzego Łukaszewicza. Ważne miejsce w jej dorobku zajmuje działalność pedagogiczna: wykłada w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (w 2012 roku otrzymała tytuł profesora sztuk teatralnych), a od kwietnia br. jest rektorem elektem tej uczelni, wybranym na kadencję 2016–2020.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Dorota Segda

Data emisji: 6.05.2016

Godzina emisji: 18.00

mm/fbi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Fronczewski: nie zasługuję na książkę

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 11:00
- Broniłem się przed epidemią książek pisanych przez artystów, ale w końcu uległem - przyznał bohater wydanej właśnie autobiografii "Ja, Fronczewski".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Gajos obserwuje ludzi

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 13:00
- Dzieje się to zupełnie poza mną. Te obserwacje - sposób mówienia, chodzenia - gdzieś się notują, w jakimś zakątku pamięci - mówił Janusz Gajos o jednym ze źródeł aktorskiej sztuki.
rozwiń zwiń