Migawki z życia Wojciecha Plewińskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 14:34
- Pewnego razu uświadomiłem sobie, że chętnie bym dostał do ręki zapiski swojego pradziadka. Pomyślałem, że sam spiszę życie dla potomków - mówił w Dwójce wybitny fotografik, wieloletni współpracownik m.in. tworzonego przez Mariana Eile "Przekroju".
Audio
  • Rozmowa z Wojciechem Plewiński (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Wojciech Plewiński większą część życia zawodowego spędził w czasach PRL
Wojciech Plewiński większą część życia zawodowego spędził w czasach PRLFoto: PAP/Tomasz Gzell

Właśnie ukazała się książka "Migawki" autorstwa Wojciecha Plewińskiego, napisana we współpracy z Joanną Gromek-Illg. To wspomnieniowe dzieło twórcy, w którym pojawiają się znakomite postaci ze świata polskiej kultury, m.in. Anna Dymna, Anna Seniuk, Roman Polański, Zofia i Krzysztof Komedowie.

W rozmowie z Jackiem Wakarem Wojciech Plewiński opowiadał, że zawsze uprawiał szybką fotografię. - Najbardziej lubię te zdjęcia, które powstały dzięki zauważeniu pewnych rzeczy - wyjaśniał

W audycji wspominał współpracę z reżyserami m.in. Andrzejem Wajdą i niezwykłe zdjęcie, które udało mu się zrobić Jerzemu Grzegorzewskiemu. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Wojciech Plewiński (fotograf) 

Data emisji: 7.06.2016

Godzina emisji: 18.00

bch

Czytaj także

Zamecznik. Fotografie zanurzone w plakatach

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 13:02
- Prywatność i dom mocno wpływały na jego twórczość - mówiła w Dwójce Karolina Puchała, kuratorka ekspozycji poświęconej Wojciechowi Zamecznikowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosław Szaybo o artystycznej kontestacji w czasach komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:00
_ Do dziś śni mi się gicz cielęca - mówi wybitny grafik, a chodzi o przysmak, którą jadł w warszawskim SARP-ie w latach 60. Jak wspominał, to były ponure, ale zarazem interesujące intelektualnie i towarzysko czasy.
rozwiń zwiń