Świetlicki: mam pierwotną metodę na wiersze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 18:00
- Najpierw powstają w głowie, najczęściej podczas chodzenia lub jazdy pociągiem - zdradzał Marcin Świetlicki swój sposób na tworzenie. Właśnie ukazał się najnowszy tomik krakowskiego poety: "Drobna zmiana".
Audio
  • Z Marcinem Świetlickim o jego najnowszym tomiku wierszy "Drobna zmiana" rozmawia Dorota Gacek (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Marcin Świetlicki podczas występu zespołu Świetliki
Marcin Świetlicki podczas występu zespołu ŚwietlikiFoto: PAP/Adam Warżawa

- Nie zapisuję tych wierszy od razu. Niektóre przebywają w mojej głowie i z dwa lata. Później wydobywam je na światło dzienne - opowiadał Marcin Świetlicki.

Rozmowa z poetą, nagrana w jego mieszkaniu na krakowskim Kazimierzu ("plama na drewnianej posadzce? to ślad szatana"), dotyczyła zarówno nowego tomiku "Drobna zmiana" ("mój wydawca był zaniepokojony tym tytułem"), jak i spraw ogólniejszych. Choćby takich, jak najdawniejsze wspomnienia, śnienie o poezji czy niechęć do strojów innych niż czarne. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Dorota Gacek

Gość: Marcin Świetlicki (poeta)

Data emisji: 19.10.2016

Godzina emisji: 18.00

jp/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szepczę, wrzeszczę, mruczę". Świetlicki intensywnie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 15:00
– Śpiewanie jest trochę niemęskie. Śpiewam tylko przy goleniu. Bardzo pięknie, ale nikt tego nie słyszy – mówił znakomity poeta i piosenkarz Marcin Świetlicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poeci o Julii Hartwig - na 95. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 11:00
- Ona nigdy zaprzyjaźnionemu poecie nie powie komplementu na wyrost. Nie jest ani surowa, ani pobłażliwa, jest po prostu obiektywna. Zasłużyć na jej komplement to jest ogromne szczęście - mówił w specjalnej audycji o Julii Hartwig Piotr Matywiecki.
rozwiń zwiń