X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nienazwane doświadczenie". Historie więźniów Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 20:00
- Ważne było tu to, by w ogóle wypowiedzieć to doświadczenie. Wiele z tych osób nigdy nie miało okazji opowiedzieć o sobie - mówiła Aleksandra Wójcik o bohaterach książki "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach".
Audio
  • Rozmowa wokół książek "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach" oraz "Klub Auschwitz i inne kluby" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Fragment okładki książki Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach
Fragment okładki książki "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach"Foto: mat. promocyjne/wydawnictwo Znak Horyzont

- Chcieliśmy wsłuchiwać się w opowieści naszych bohaterów, także o tym, co wydarzyło się w ich życiu po wojnie - tłumaczył Maciej Zdziarski, drugi z autorów "Dobranoc, Auschwitz". Jak zauważyli goście Dwójki, byli polscy więźniowie obozów koncentracyjnych przez lata mieli trudności z wyrażeniem swoich straszliwych przeżyć.

Dlaczego, jak powiedziała Aleksandra Wójcik, "nie umiemy mówić o tym polskim doświadczeniu"? Jak wyglądają, i skąd się biorą, współczesne "próby relatywizowania niemieckiej winy"? I w jakim sensie opowieści byłych więźniów traktują również o "umiejętności cieszenia się z życia"?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Aleksandra Wójcik, Maciej Zdziarski (autorzy książki "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach"),  Agnieszka Dauksza (autorka książki "Klub Auschwitz i inne kluby")

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 18.00

jp/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludzie w nieludzkim miejscu. Auschwitz 70 lat po wyzwoleniu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 05:01
- Pamiętam sceny jak SS-mani z psami idą wzdłuż drutów albo gdy SS-man na dachu krematorium wsypuje cyklon B do komina, jakbym tam była - opowiada Zofia Posmysz, była więźniarka i pisarka.
rozwiń zwiń