Łukasz Simlat: aktor to zawód na walizce

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 20:00
– My, aktorzy, ciągle jeździmy. Czasami człowiek już ma tego dość – mówił jeden z najbardziej zapracowanych polskich aktorów, z którym udało nam się spotkać w Krakowie.
Audio
  • Łukasz Simlat: aktor to zawód na walizce (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Łukasz Simlat
Łukasz SimlatFoto: Grzegorz Śledź/PR2

kasia adamik 1200.JPG
"Amok". Jak Kasia Adamik zrobiła film Polańskiego

Łukasz Simlat mówi o sobie, że jest z Zagłębia (broń Boże ze Śląska!), bowiem urodził się w Sosnowcu. Oglądamy go właśnie w filmie "Amok" w reżyserii Kasi Adamik, przed nami kolejne filmy z jego udziałem - m.in. "Szatan kazał tańczyć" (reż. Katarzyna Rosłaniec, premiera 5 maja).

Z kolei 20 maja w krakowskim Teatrze Słowackiego aktor wystąpi w potrójnej roli - Przybyszewskiego, Relskiego i Dulskiego - w spektaklu "Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]" w reżyserii Agnieszki Glińskiej odnoszącym się do słynnego przedstawienia Andrzeja Wajdy z 1978 r. (adaptowanego później w formie serialu).

Łukasz Simlat opowiadał w Dwójce o pracy nad tą inscenizacją, która pełna jest zastanawiających zbiegów okoliczności, odniósł się także do głośnego i relacjonowanego na naszej antenie konfliktu w Teatrze Studio, którego był - obok Agnieszki Glińskiej - uczestnikiem i ofiarą.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Łukasz Simlat (aktor)

Data emisji: 7.04.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/bch

Czytaj także

Łukasz Simlat: "Konwój" to kryminał nasączony testosteronem

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 10:49
- To film noir, męskie kino o pięciu facetach w ciasnym pomieszczeniu klatki więźniarki - mówił aktor wcielający się w rolę policjanta w "Konwoju" Macieja Żaka.
rozwiń zwiń