X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Po co ten hejt? Korona królów to telenowela"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 19:00
- Zadziwiająca jest dla mnie fali krytyki, z którą produkcja się spotkała. Jej twórcy uprzedzali przecież, że będzie to telenowela – mówił w Dwójce aktor Jakub Kamiński.
Audio
  • Korona królów to telenowela" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Kadr z filmu Korona królów
Kadr z filmu "Korona królów"Foto: TVP/PAP/Marcin Makowski

Atak paniki1200.jpg
Paweł Maślona: mój film nie jest komedią

W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o funkcji, jaką może pełnić serial historyczny. - To jest telenowela i ta formuła wymusza na niej ograniczenia. Akcja rozwija się powoli, sceny są proste i zarazem banalne. "Korona królów" nie jest arcydziełem gatunku, ale też nie jest czymś kompletnie nieudanym – stwierdził historyk Piotr Zaremba.

Zgodził się z nim drugi z gości audycji scenarzysta Jarosław Sokół. - Telenowela serialem nie jest. Ona leci w telewizji codziennie i przekazuje emocje na pierwotnym poziomie, a pod względem realizacyjnym jest wyprodukowana według podstawowych standardów. Serial jest czymś innym, czymś emitowanym raz w tygodniu, a jego odcinki to właściwie godzinne filmy - dodał.

Według gości programu najważniejsze jest określenie adresata produkcji filmowej.  - Telenowelę ogląda gospodyni domowa, która w przerwie między wykonywanymi pracami zerka sobie na film. Nie może być zatem w jego akcji zbytnich komplikacji czy też rozdzierających dylematów - stwierdził Piotr Zaremba.

Jaka jest zatem recepta na dobrą i poruszającą produkcję telewizyjną z historią w tle? Co jeszcze odróżnia serial od telenoweli? Jak oba gatunki powinny radzić sobie z faktami historycznymi i realiami epoki, o której traktują? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Tomasz Kempski

Goście: Jarosław Sokół (scenarzysta), Piotr Zaremba (historyk i dziennikarz) i Jakub Kamiński (aktor)

Data emisji: 22.01.2018

Godzina emisji: 18.00

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arianka Spiegel. Cudowne dziecko dwudziestolecia

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 12:00
– Józef Lejtes, znany przedwojenny reżyser, nakręcił z nią pięciominutowy film, który dziś nazwalibyśmy "demo tape", z myślą, by wysłać to do Hollywood – mówił o Arianie Spiegel dokumentalista Tomasz Magierski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Eter". Zanussi kręci nowego "Fausta"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 09:00
– Mój bohater jest lekarzem w twierdzy, takiej jak Przemyśl. Prowadzi badania na ludziach. To człowiek, który pomylił religię z nauką – mówił Krzysztof Zanussi na planie produkcji "Eter".
rozwiń zwiń