X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakub Gierszał: "Pomiędzy słowami" i pytania o tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 16:00
- Urszula Antoniak mówiła, że bohater tego filmu jest trochę jak z "Czerwonego i czarnego". Ktoś, kto próbuje przebić się do wyższych sfer, w tym upatruje sukces - opowiadał Jakub Gierszał o kreowanym przez siebie głównym bohaterze filmu "Pomiędzy słowami".
Audio
  • Jakub Gierszał: "Pomiędzy słowami" i pytania o tożsamość (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jakub Gierszał w filmie Pomiędzy słowami
Jakub Gierszał w filmie "Pomiędzy słowami"Foto: mat. pras./Best Film

Najnowszy film Urszuli Antoniak opowiada o trzech dniach z życia Michaela (Michała), mieszkającego w Berlinie i odnoszącego sukcesy jako prawnik Polaka. - Michael to ktoś, komu czegoś w życiu brakuje, w sensie wewnętrznym, i który próbuje sobie ten brak zrekompensować: ścieżką kariery, skrojonymi na miarę garniturami, drogimi zegarkami - mówił Jakub Gierszał.

- Dla mnie - podkreślał gość Dwójki - ten film stawia pytanie o tożsamość, na ile my ją kreujemy, co nam w tej kreacji umyka.

Jak na Michaela wpływa spotkanie z ojcem (w tej roli Andrzej Chyra), którego wcześniej nie poznał? Czy to na pewno rzeczywista postać, czy może "ojczyźniany upiór"? Jakub Gierszał mówił również m.in. o tym, że życiowy status głównego bohatera "Pomiędzy słowami" jest mu w jakimś sensie bliski. - Rozumiem bycie jedną nogą w jednej kulturze i mentalności, a drugą nogą w drugiej - przyznał aktor.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Jakub Gierszał (aktor znany z takich filmów jak "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha, "Sali samobójców" Jana Komasy, "Yuma" Piotra Mularuka, "Nieulotni" Jacka Borcucha, "Córki dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej, "Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego, "Pokot" Agnieszki Holland czy wreszcie "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego)

Data emisji: 16.02.2018

Godzina emisji: 18.00  

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Ameryka patrzy na swoją prowincję

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 20:00
- Myślenie samych Amerykanów jest tu dwoiste. Z jednej strony tęsknią do ciepłej wspólnoty, z drugiej: boją się, że w tych miejscach kryją się jakieś mroki przednowoczesnej nienawiści i resentymentu – mówił Michał Oleszczyk o nie tylko filmowym amerykańskim spojrzeniu na prowincję.
rozwiń zwiń