X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od "Memento" do "Dunkierki". Nolan jako władca czasu

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 19:00
- Ten film to kulminacja jego zainteresowań czasem i manipulacją perspektywami czasowymi - mówił o "Dunkierce" Christophera Nolana krytyk filmowy Sebastian Smoliński.
Audio
  • Od "Memento" do "Dunkierki". Christopher Nolan jako władca czasu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Fragment plakatu promującego film Dunkierka w reż. Christophera Nolana
Fragment plakatu promującego film "Dunkierka" w reż. Christophera NolanaFoto: materiały prasowe/ Wydawnictwa Muzeum Warszawy

"Władcą czasu" nazwał brytyjskiego reżysera drugi gość audycji - Konrad Zarębski, przypominając w Dwójce najważniejszy jego zdaniem film Nolana, czyli "Memento", nakręconą w odwróconym porządku czasowym opowieść o człowieku cierpiącym na utratę pamięci krótkotrwałej. Zabawa czasem jest metodą twórczą zastosowaną przez artystę w "Dunkierce".

- Określenie "władca czasu" jest dobre, bo sugeruje pewną przemoc twórcy wobec materiału - przyznał Sebastian Smoliński. - Nolan rzeczywiście rządzi czasem. Rządzi też wizją Dunkierki, którą przedstawia. Mimo pewnych pozorów dokumentalizmu, to nie jest rekonstrukcja - zauważył.

Omawiając "Dunkierkę", nie sposób nie zwrócić uwagi na dialog tej produkcji z głośnym "Szeregowcem Ryanem" Stevena Spielberga. W Dwójce dyskutowaliśmy o pewnej ważnej różnicy między tymi obrazami, o miejscu Nolanowskiego dzieła w długim rzędzie innych filmów na temat wojennej operacji Dynamo, a także o tym, czy "Dunkierka" na pewno jest o Dunkierce.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Konrad Zarębski i Sebastian Smoliński (krytycy filmowi)

Data emisji: 26.07.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Gruza: obserwuję życie od komicznej strony

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 19:20
- Mam takie odchylenie, że zdarzenia moje czy innych oglądam od strony zabawnej. Ale to nie znaczy, że jestem komentatorem jednostronnym - podkreślał w Dwójce Jerzy Gruza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia i walka o gwiazdki. Łazienki z nowym szefem

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 20:00
– Wielu Francuzów dziwi się, że przez kilka lat na początku XIX wieku Łazienki były rezydencją Ludwika XVIII, króla Francji na wygnaniu – mówił prof. Zbigniew Wawer, od 1 marca 2017 r. dyrektor Łazienek Królewskich.
rozwiń zwiń