X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarstwo w czasie internetowej rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 17:05
- W czasach, kiedy pojawia się dużo niesprawdzonych informacji, kiedy dużo anonimowych wiadomości wrzucanych jest do sieci, ludzie zaczynają szukać potwierdzenia. I bardzo często potwierdzeniem jest imię i nazwisko dziennikarza - mówił w Dwójkowej dyskusji o kondycji współczesnego dziennikarstwa Paweł Reszka.
Audio
  • Dyskusja o kondycji współczesnego dziennikarstwa (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/OlScher

internet free 1200.jpg
Dziennikarstwo śledcze nie istnieje bez internetu?

Czy osłabiane przez media społecznościowe dziennikarstwo traci dziś na znaczeniu? Jak zwrócono uwagę w audycji, jest pewien tragiczny paradoks w tym, że dziennikarze płacą czasem najwyższą cenę za swoją próbę dotarcia do prawdy. - To, że dziennikarze są mordowani, świadczy też o ich sile - podkreślał Paweł Reszka, nawiązując nie tylko do ostatniego, głośnego morderstwa na Słowacji.

Dlaczego nie spełniły się nadzieje pokładane w tzw. dziennikarstwie obywatelskim? Pod jakimi dwoma rodzajami presji stoją dziś, nie tylko w Polsce, dziennikarze? Jakie są złe, ale i dobre, strony mediów społecznościowych jako źródeł informacji? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której przedstawiliśmy również relację z ogarniętej falą społecznych protestów Słowacji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: Paweł Reszka (dziennikarz śledczy "Newsweeka"), Dariusz Rosiak (Redakcja Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia), Jerzy Haszczyński (szef działu zagranicznego "Rzeczpospolitej")

Data emisji: 16.03.2018

Godzina emisji: 18.00

jp/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulisy spraw: Dziennikarz w świecie manipulacji

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 11:57
Internet to narzędzie, dzięki któremu o wiele sprawniej niż dawniej można manipulować informacją. Jak się przed tym bronić?
rozwiń zwiń