X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kulisy Spraw

Kulisy Spraw. Z Huty Pokój wyprowadzono 320 milionów zł?

- Poprzez decyzje ówczesnych polityków, ówczesnej administracji rządowej, doprowadzono do tego, że Huta Pokój na 10 lat znalazła się poza kontrolą skarbu państwa. Właśnie w tym okresie nastąpił szereg różnych dziwnych zdarzeń od wypłaty olbrzymich dywidend czy upychanie strat w spółkach córkach - mówił w Polskim Radiu 24 obecny prezes Huty Pokój Jakub Łosoś-Czernicki. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kulisy Spraw Piotr Nisztor

Kulisy Spraw. Afera SKOK-u Wołomin

- Około 1000 osób na liście SKOK-u Wołomin to osoby z dużymi udziałami. Zasada była taka. Przy "lipnych" kredytach, branych pod wyłudzenia - a było to 93 procent kredytów - 1 proc. z tego kredytu był księgowany jako udziały członkowskie - mówił w Kulisach Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowe Św. Michała, które zajmuje się wyjaśnianiem afery dotyczącej SKOK-u Wołomin. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kulisy Spraw

Kulisy spraw: Podpalenie samochodów słupskiego działacza

W kwietniu 2013 roku, na posesji Aleksandra Jacka, działacza ze stowarzyszenia “Nasz Słupsk”, zapaliły się dwa samochody. Jak się później okazało, profesjonalnie przygotowane ładunki zapalne w postaci butelek z denaturatem, po odpaleniu, doprowadziły niemal do zajęcia się ogniem jego domu. O tym, jakie były losy umarzanego w dziwnych okolicznościach śledztwa, mówił w audycji Kulisy Spraw, poszkodowany Aleksander Jacek. 
Zobacz więcej na temat:  Słupsk Kulisy Spraw

B. prezes Stoczni Gdańskiej: zakład zbankrutował przez Donalda Tuska

- Władze robiły wszystko, aby Stocznia Gdańska mogła funkcjonować jako zakład, ale żeby wycofała się z produkcji statków - powiedział w audycji Kulisy spraw Andrzej Jaworski b. prezes Stoczni Gdańskiej i b. poseł PiS. Stwierdził też, że stocznia miała przetwarzać stal i produkować wieże wiatrowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stocznia Gdańska Unia Europejska Donald Tusk Platforma Obywatelska Andrzej Jaworski Piotr Nisztor Kulisy Spraw bezpieczeństwo Stocznia Szczecińska Polskie Radio 24

Kulisy Spraw: śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich"

Katowicka prokuratora analizuje przepływy finansowe na kontach współpracowników oraz znajomych rodziny byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Część zgromadzonych przed laty materiałów CBA w sprawie "willi Kwaśniewskich" teraz uznano na materiały dowodowe. W Polskim Radiu 24 w audycji Kulisy Spraw redaktor Jerzy Jachowicz rozmawiał o "majątku Kwaśniewskich" z Wojciechem Wybranowskim ("Do Rzeczy"). 
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Kwaśniewski Jolanta Kwaśniewska CBA przestępczość Kazimierz Dolny Wojciech Wybranowski Kulisy Spraw Jerzy Jachowicz

Zatrzymany przez ABW Marek W. tworzył siatkę szpiegów?

W piątek ABW zatrzymała podejrzewanego o szpiegostwo na rzecz Rosji urzędnika Ministerstwa Energii Marka W. Miał on przekazywać rosyjskim służbom informacje m.in. o planowanych działaniach polskiego rządu ws. budowy gazociągu Nord Stream 2. O rosyjskich szpiegach w Polsce mówił w audycji Kulisy Spraw Jarosław Jakimczyk, b. dziennikarz śledczy, badacz historii szpiegostwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja szpieg ABW Ministerstwo Energii Nord Stream 2 bezpieczeństwo energetyczne Unia Europejska Kulisy Spraw

Operacja Polska NKWD. Porozumienie z Ukrainą

Do archiwum IPN trafią tysiące dokumentów dotyczących tzw. operacji polskiej NKWD, w wyniku której w latach 1937-38 na terenie ZSRR zamordowano co najmniej 111 tys. Polaków. Umowy w tej sprawie z prezesem IPN podpiszą w poniedziałek dyrektorzy ukraińskich archiwów m.in. z Odessy. O operacji polskiej NKWD mówił w audycji Kulisy Spraw Tomasz Sommer z "Najwyższego Czasu!".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 NKWD operacja polska NKWD ZSRR komunizm Kulisy Spraw Ukraina historia Polski

Tajemnica morderstwa małżeństwa Jaroszewiczów

Nocą z 31 sierpnia na 1 września 1992 roku w podwarszawskim Aninie doszło do zabójstwa byłego premiera PRL, Piotra Jaroszewicza i jego żony, Alicji Solskiej. - Ludzie nie są w stanie pogodzić się z myślą, że Piotr Jaroszewicz, postać historyczna, mógł zginąć przez małych, prostych złodziei - mówił w audycji Kulisy Spraw kom. Dariusz Janas, były funkcjonariusz wydziału zabójstw Komendy Stołecznej Policji, który prowadził sprawę morderstwa Jaroszewiczów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kulisy Spraw policja Piotr Jaroszewicz Anin

Afera sopocka. Wyrok zamachem na niezależną prasę?

Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał dziennikarzom - Pawłowi Lisickiemu i Piotrowi Kubiakowi - przeprosić prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego za teksty o tzw. aferze sopockiej, które ukazały się w "Rzeczpospolitej". Zdaniem części dziennikarzy, wyrok uderza w wolność słowa w Polsce. O sprawie mówił w audycji Kulisy Spraw Maciej Lisowski z Fundacji Lex Nostra.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sopot Paweł Lisicki Jacek Karnowski Rzeczpospolita Jerzy Jachowicz Kulisy Spraw