X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kulisy Spraw

T. Chmal: chcemy wzmocnić obecność przedsiębiorców w UE

- Jesteśmy związkiem pracodawców, podmiotem zarejestrowanym w Polsce. Skupia 12 największych polskich firm, które doszły do wniosku, że muszą wzmocnić swoją obecność wobec instytucji europejskich. Chcemy, aby głos polskich przedsiębiorców i polskiej nauki był lepiej słyszalny - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Chmal, prezes Business & Science Poland.
Zobacz więcej na temat:  Kulisy Spraw POLSKA Polskie Radio 24 biznes

Kulisy spraw. Walka z mafią autostradową

- Doszliśmy do światełka w tunelu, ale niestety te światełko gdzieś po drodze się rozmyło. Pojawiły się propozycje rozmów, które wyszły od przedstawicieli firmy Budimex S.A. Niestety po tych spotkaniach mam mieszane uczucia i wydaje mi się, że to nie zmierza w dobrą stronę - powiedział w PR 24 Łukasz Wolak, syn Krzysztofa Wolaka, który trafił do więzienia za nierozliczenie się z podwykonawcami. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kulisy Spraw Mafia sądownictwo

Kulisy Spraw. Z Huty Pokój wyprowadzono 320 milionów zł?

- Poprzez decyzje ówczesnych polityków, ówczesnej administracji rządowej, doprowadzono do tego, że Huta Pokój na 10 lat znalazła się poza kontrolą skarbu państwa. Właśnie w tym okresie nastąpił szereg różnych dziwnych zdarzeń od wypłaty olbrzymich dywidend czy upychanie strat w spółkach córkach - mówił w Polskim Radiu 24 obecny prezes Huty Pokój Jakub Łosoś-Czernicki. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kulisy Spraw Piotr Nisztor

Kulisy Spraw. Afera SKOK-u Wołomin

- Około 1000 osób na liście SKOK-u Wołomin to osoby z dużymi udziałami. Zasada była taka. Przy "lipnych" kredytach, branych pod wyłudzenia - a było to 93 procent kredytów - 1 proc. z tego kredytu był księgowany jako udziały członkowskie - mówił w Kulisach Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowe Św. Michała, które zajmuje się wyjaśnianiem afery dotyczącej SKOK-u Wołomin. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kulisy Spraw

Kulisy spraw: Podpalenie samochodów słupskiego działacza

W kwietniu 2013 roku, na posesji Aleksandra Jacka, działacza ze stowarzyszenia “Nasz Słupsk”, zapaliły się dwa samochody. Jak się później okazało, profesjonalnie przygotowane ładunki zapalne w postaci butelek z denaturatem, po odpaleniu, doprowadziły niemal do zajęcia się ogniem jego domu. O tym, jakie były losy umarzanego w dziwnych okolicznościach śledztwa, mówił w audycji Kulisy Spraw, poszkodowany Aleksander Jacek. 
Zobacz więcej na temat:  Słupsk Kulisy Spraw

B. prezes Stoczni Gdańskiej: zakład zbankrutował przez Donalda Tuska

- Władze robiły wszystko, aby Stocznia Gdańska mogła funkcjonować jako zakład, ale żeby wycofała się z produkcji statków - powiedział w audycji Kulisy spraw Andrzej Jaworski b. prezes Stoczni Gdańskiej i b. poseł PiS. Stwierdził też, że stocznia miała przetwarzać stal i produkować wieże wiatrowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stocznia Gdańska Unia Europejska Donald Tusk Platforma Obywatelska Andrzej Jaworski Piotr Nisztor Kulisy Spraw bezpieczeństwo Stocznia Szczecińska Polskie Radio 24