Polskie Radio
Section05
dziennikarze

Media w strefie przygranicznej. Poboży: dziennikarze będą poruszać się pod opieką SG

Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, powiedział w TVP Info, że dziennikarze będą mogli przemieszczać się w pasie przygranicznym z Białorusią jedynie pod opieką Straży Granicznej. Podkreślił, że o takim warunku zdecydowały względy bezpieczeństwa. - Sytuacja na granicy każdego dnia przynosi bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub życia - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo kryzys na granicy granica Białoruś media Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji straż graniczna dziennikarze

"Czas na ratowanie Francji". Publicysta Eric Zemmour rusza do walki o Pałac Elizejski

Prawicowy publicysta Eric Zemmour oficjalnie ogłosił swój start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich we Francji. Spekulacje wokół kandydatury byłego dziennikarza "Le Figaro" trwały od wielu miesięcy. Obecnie Zemmour może liczyć na ok. 15 procent poparcia w sondażach i ma szanse na wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja wybory prezydenckie dziennikarze

Nagrody w konkursie IPN dla dziennikarzy Polskiego Radia

Reportaże dziennikarzy Radia Gdańsk Marzeny Bakowskiej i Andrzeja Urbańskiego zatytułowane "#Pamięć Grudzień 70" zdobyły Grand Prix w konkursie Instytutu Pamięci Narodowej na Audycję Historyczną Roku. - Taka nagroda dodaje skrzydeł - powiedziała współautorka serii Marzena Bakowska.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio POLSKA media społeczeństwo dziennikarze reportaż IPN Instytut Pamięci Narodowej Audycja historyczna

Kryzys migracyjny. Senackie komisje za wprowadzeniem poprawek do nowelizacji ustawy o ochronie granicy

Senackie komisje rekomendują wprowadzenie poprawek do nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Zostały one zgłoszone przez opozycję, która w Senacie posiada większość. O uchwalenie ustawy bez poprawek wnioskował natomiast klub Prawa i Sprawiedliwości, ale postulat ten nie uzyskał poparcia.
Zobacz więcej na temat:  kryzys na granicy POLSKA Senat służby i bezpieczeństwo Białoruś dziennikarze

"Zawsze mogłem na ciebie liczyć". Ostatnie pożegnanie Kamila Durczoka w Katowicach

Rodzina, przyjaciele i współpracownicy pożegnali w Katowicach Kamila Durczoka. Po mszy pogrzebowej w kościele pw. Przenajświętszej Trójcy urnę z prochami w asyście orkiestry górniczej złożono w rodzinnym grobie na pobliskim cmentarzu. Dziennikarz zmarł 16 listopada w katowickim szpitalu w wieku 53 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony śląskie dziennikarze pogrzeby odeszli 2021

Gen. Piotrowski: zatrzymanie fotoreporterów było prawidłowe. Nikt nikogo nie uderzył ani nie ubliżał

- Zatrzymanie przez żołnierzy fotoreporterów na terenie przygranicznym było prawidłowe, absolutnie nikt nikogo nie uderzył, nikt nikomu nie ubliżał, nikt nikogo nie szarpał - oświadczył Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś granica Wojsko Polskie policja polska media dziennikarze kryzys na granicy fotograf

"Przypuszczam, że to będą ogólnopolskie stacje telewizyjne". Terlecki o dostępie mediów do strefy przygranicznej

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział, że projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej zostanie skierowany do pierwszego czytania, jak tylko trafi do Sejmu. W projekcie nowelizacji znajdą się przepisy między innymi regulujące prace dziennikarzy na granicy po tym, jak przestanie tam obowiązywać stan wyjątkowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dziennikarze media Sejm Ryszard Terlecki Anita Czerwińska granica