Polskie Radio
Section05
dziennikarze

Politycy PO grozili Michałowi Rachoniowi. Centrum Monitoringu Wolności Prasy złoży zawiadomienie do prokuratury

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapowiedziało złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie wydarzeń pod siedzibą TVP. CMWP SDP chce wiedzieć, czy nie doszło do złamania prawa. - Pod adresem Michała Rachonia padły groźby. Mieliśmy także do czynienia z próbą zastraszenia dziennikarza - powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum.
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń TVP dziennikarze media Platforma Obywatelska POLSKA społeczeństwo

Zmarła Agnieszka Strzemińska, dziennikarka Polskiego Radia Katowice. Prowadziła audycję "Słowa i słówka"

O nagłej i przedwczesnej śmierci Agnieszki Strzemińskiej poinformowali jej koledzy na stronie internetowej rozgłośni. Dziennikarka miała 56 lat. Przez 33 lata związana była zawodowo z Polskim Radiem Katowice. Na antenie edukowała z zasad poprawnej polszczyzny, zarówno słuchaczy, jak i redakcyjny zespół. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio dziennikarze Agnieszka Strzemińska odeszli 2023 Polskie Radio 24

Kanada nakłada sankcje na Rosję. Kara za prześladowania przedstawicieli opozycji

Kanada nałożyła nowe sankcje na Rosję. Objęła nimi 15 osób i trzy podmioty zaangażowane w prześladowania przedstawicieli opozycji, m.in. Władimira Kara-Murzy i Aleksieja Nawalnego - poinformowała w piątek szefowa kanadyjskiej dyplomacji Melanie Joly.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kanada sankcje Ottawa prawa człowieka więźniowie polityczni reżim Wielka Brytania dziennikarze media Guardian BBC Międzynarodowy Trybunał Karny Kreml Władimir Putin Rosja represje

Duklanowski wygrał proces z Geblewiczem. W tle sprawa pedofila Krzysztofa F.

Olgierd Gieblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego i szef Platformy Obywatelskiej na Pomorzu Zachodnim przegrał proces sądowy w pierwszej instancji o pomówienie z Tomaszem Duklanowskim, redaktorem naczelnym Radia Szczecin. Proces miał związek ze sprawą pedofila Krzysztofa F.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samorząd media dziennikarze dziennikarstwo sądownictwo sąd zachodniopomorskie Platforma Obywatelska PO Szczecin pedofilia

Strzały przed siedzibą TV Republika. Zaatakowano pracownicę stacji

W poniedziałek wczesnym popołudniem ostrzelano pracownicę TV Republika. Kobiecie nic się nie stało, służby już pracują nad sprawą - przekazał redaktor naczelny stacji Tomasz Sakiewicz. - Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że od rana w poniedziałek ktoś celował do osób wychodzących z siedziby stacji - relacjonował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja policja polska TV Republika Tomasz Sakiewicz Warszawa Mazowsze przemoc przestępczość media dziennikarze dziennikarstwo

"Bagno". Przedstawiamy wstrząsający reportaż o tuszowaniu pedofilii. "Wolne media" nie zainteresowały się tematem

Nie milkną echa filmu Mariusza Zielke "Bagno", przedstawiającego kulisy śledztwa dotyczącego zarzutów pedofilskich wobec znanego muzyka Krzysztofa S. Dokument, który nie wzbudził zainteresowania liberalnych mediów, został we wtorek wieczorem wyemitowany na antenie TVP 1 oraz TVP Info. Wstrząsający materiał jest również dostępny na portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA film dokumentalny media społeczeństwo prokuratura dzieci dziennikarstwo dziennikarze przestępczość pedofilia molestowanie seksualne

Zenon Wiktorczyk – niezapomniany głos Polskiego Radia

105 lat temu urodził się Zenon Wiktorczyk. Przede wszystkim był człowiekiem mocno związanym z radiem – bardzo popularną audycję "Podwieczorek przy mikrofonie" prowadził przez ponad trzydzieści lat. Mało kto jednak pamięta, że dziennikarz udzielał się także w kabarecie "Szpak", a nawet zagrał w komedii "Miś" Stanisława Barei. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio radio II wojna światowa Powstanie Warszawskie TEATR Miś kabaret dziennikarze HISTORIA

Jak Rosja rozgrywa sprawę Pegasusa. Raport TVP World odkrywa karty

- Międzynarodowe śledztwo prowadzone pod szyldem Pegasus Project było czymś więcej niż tylko bezstronną pogonią za prawdą. Nie przebierając w słowach, można powiedzieć, że nosi ono wszelkie znamiona długofalowej operacji rosyjskiego wywiadu - wskazuje Irina Tsukerman na stronach TVP World. Dziennikarka przeprowadziła analizę tego, jak Rosja za pośrednictwem organizacji trzeciego sektora i mediów próbuje realizować swoje cele z szermowaniem tematem oprogramowania Pegasus w tle.
Zobacz więcej na temat:  pegasus TVP dziennikarze

Artykuł Onetu o śmierci funkcjonariusza. KGP: autorzy złamali wszelkie zasady uczciwego dziennikarstwa

Komenda Główna Policji (KGP) w czwartek, kilka godzin po publikacji kontrowersyjnego artykułu Onetu, odniosła się do tekstu i wydała oświadczenie, w którym informuje, że jego autorzy "pominęli te fakty celowo, budując fałszywą narrację o sensacyjnym charakterze". Sam artykuł jest przykładem nieuczciwego dziennikarstwa "naruszającego zasady etyki zawodowej" - czytamy w oświadczeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska policja onet CBŚP dziennikarze społeczeństwo

Dziennikarz agencji informacyjnej AFP zginął pod Bachmutem. "Był zawsze gotowy do działania"

Dziennikarz AFP Arman Soldin został zabity w ataku rakietowym na wschodniej Ukrainie. Był koordynatorem wideo agencji informacyjnej. Zginął pod miejscowością Czasiw Jar, na zachód od oblężonego Bachmutu. Przebywał na obszarze ostrzelanym przez systemy typu ziemia-ziemia "Grad". Do ostrzału doszło około 16.30 czasu lokalnego.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja dziennikarstwo media dziennikarze Europa ŚWIAT