X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
dziennikarze

Ukraiński dziennikarz skazany na 12 lat za szpiegostwo

Ukraiński dziennikarz Roman Suszczenko spędzie 12 lat w rosyjski łagrze. Sąd w Moskwie uznał Ukraińca za szpiega. Przedstawiciel Federalnej Służby Bezpieczeństwa, w trakcie rozprawy twierdził, że dziennikarz jest "kadrowym funkcjonariuszem ukraińskiego wywiadu wojskowego". Jego były adwokat Mark Fejgin, któremu niedawno odebrano prawo wykonywania zawodu już w 2016 roku, po zapoznaniu się z zarzutami oświadczył, że dowody zostały sfabrykowane.
Zobacz więcej na temat:  szpieg Rosja Ukraina ŚWIAT dziennikarze

"Operacja ukraińskich służb pomogła Kremlowi"

– Najważniejsze, że Arkadij Babczenko żyje. Wizerunkowo operacja ukraińskich służb pomogła Kremlowi – powiedział Marcin Antosiewicz z tygodnika „Newsweek”. Jednym z głównych tematów minionego tygodnia była informacja o sfingowanej śmierci rosyjskiego opozycyjnego dziennikarza Arkadija Babczenki. Operację przygotowały ukraińskie służby specjalne, które w ten sposób chciały ująć zleceniodawców zabójstwa dziennikarza znanego z krytyki działań Władimira Putina.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Rosja zabójstwo dziennikarze

Media prywatne i publiczne - coraz niższe standardy?

Na kwietniowej konferencji prasowej podkomisji smoleńskiej dziennikarz "Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski powiedział do Antoniego Macierewicza: "jest pan kłamcą i przestępcą". Jak stwierdził prowadzący "Debatę Jedynki", zachowanie to było "przejawem tego, co dzieje się z polskim dziennikarstwem".
Zobacz więcej na temat:  Witold Gadowski media dziennikarstwo partie polityczne Gazeta Wyborcza dziennikarze etyka prasa radio telewizja internet

Wychodzenie z alkoholizmu. „Rok na odwyku. Kronika powrotu”

„To cud, że żyję” - pisze Katarzyna Nowak w poruszającej kronice rocznego pobytu w zamkniętym zakładzie odwykowym. Autorka wspomina długi proces szukania pomocy i trudną, ale przełomową decyzję, jaką była trudna terapia. Dzięki psychologom i innym pacjentom z czasem zaczęła rozumieć przyczyny swoich zaburzeń i lepiej poznała samą siebie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 uzależnienia terapia książki alkoholizm pisarz dziennikarze