Polskie Radio
Section05
dziennikarze

"Nie mają prawa odmówić udzielania odpowiedzi". Hajdasz o traktowaniu części dziennikarzy przez Strajk Kobiet

- Za chwilę się okaże, że żadna gazeta prawicowa nie będzie miała prawa zadawania trudnych pytań paniom ze Strajku Kobiet - stwierdziła na antenie Polskiego Radia 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aborcja strajk kobiet Jolanta Hajdasz Michał Rachoń Polskie Radio 24 dziennikarze SDP

Liderka Strajku Kobiet nazwała dziennikarzy "psami". Lichocka: PO te zachowania popiera i promuje

- Tak się zachowuje motłoch. Tak się zachowują osoby z marginesu społecznego, które nie przestrzegają zasad jakichkolwiek współżycia społecznego - powiedziała w środę posłanka PiS Joanna Lichocka, komentując wtorkowe wydarzenia podczas konferencji Strajku Kobiet.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka dziennikarze strajk kobiet aborcja Marta Lempart media społeczeństwo

Gitanas Nauseda: Litwa będzie zawsze wspierać Białorusinów i ich prawo do wyborów

- Litwa zawsze będzie wspierać prawo Białorusinów do swobodnych i uczciwych wyborów - zapewnił litewski prezydent Gitanas Nauseda liderkę białoruskiej opozycji Swiatłanę Cichanouską. Rozmowa odbyła się w ramach wideokonferencji i miała na celu omówienie sytuacji na Białorusi. - Litwa aktywnie wspiera białoruskie społeczeństwo obywatelskie i będzie to robić nadal - oświadczył Nauseda.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa dziennikarze dziennikarstwo areszt ŚWIAT Litwa

"Jesteście psami". Część dziennikarzy ponownie niewpuszczona na konferencję Strajku Kobiet

Stowarzyszenie Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizowało konferencję prasową, na którą jednak wpuszczono dziennikarzy pracujących tylko dla ściśle wyselekcjonowanych redakcji. Wejścia na konferencję odmówiono dziennikarzom TVP, "Gazety Polskiej" i Telewizji Republika. Podczas próby wejścia na wydarzenie jedna z dziennikarek została poturbowana przez przedstawicieli OSK.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media dziennikarze strajk kobiet TVPinfo przemoc dziennikarstwo Gazeta Polska Marta Lempart

Protest pod MEN. Jest nagranie incydentu z udziałem Grzybowskiej i policjanta

Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje incydent z udziałem Agaty Grzybowskiej - fotoreporterki agencji RATS, współpracującej m.in. z "Gazetą Wyborczą" - podczas poniedziałkowego Strajku Kobiet pod MEN. Na filmiku widać, jak Grzybowska dwukrotnie "strzeliła" policjantowi w oczy fleszem aparatu, a po chwili prawdopodobnie kopnęła go. Fotoreporterka nie przyznaje się do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa policja protest strajk kobiet Gazeta Wyborcza dziennikarze

Atak na dziennikarkę TVP w siedzibie Strajku Kobiet. Jest reakcja Centrum Monitoringu Wolności Prasy

"Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko atakowi na red. Ksenię Kodymowską, dziennikarkę TVP w siedzibie organizacji Strajk Kobiet i apeluje do osób i organizacji działających publicznie, o zapewnienie dziennikarzom godnych i niezagrażających ich życiu i zdrowiu warunków pracy" - czytamy w oświadczeniu jednostki Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet TVP atak dziennikarze dziennikarstwo wolność słowa agresja społeczeństwo POLSKA

Atak na dziennikarkę TVP. Siłą wypchnięto ją z siedziby Strajku Kobiet

Reporterka TVP Info nie została wpuszczona na konferencję Strajku Kobiet w Warszawie. Ksenia Kodymowska i operator kamery próbowali wejść do budynku, w którym odbywał się briefing. Mężczyzna stojący przy wejściu poinformował, że ekipa Telewizji Polskiej nie zostanie wpuszczona na konferencję. Przedstawiciele TVP Info próbowali dostać się do środka, wówczas mężczyzna odepchnął reporterkę i zamknął drzwi.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet atak dziennikarze TVP społeczeństwo POLSKA

Policjanci ranieni w czasie Marszu Niepodległości. "Jeden ma pękniętą twarzoczaszkę, był operowany"

Przy rondzie de Gaulle'a, w miejscu największych zajść podczas Marszu Niepodległości, rannych zostało dwóch policjantów - poinformował Błażej Poboży. Wiceszef MSWiA dodał, że jeden z funkcjonariuszy został uderzony kamieniem i ma pękniętą twarzoczaszkę. Był operowany. Wcześniej stołeczna policja informowała, że podczas wydarzenia rannych zostało kilku funkcjonariuszy zabezpieczających marsz.
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości Warszawa dziennikarze media policja polska POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Fotoreporter zraniony w trakcie Marszu Niepodległości. Wiceszef MSWiA: sytuacja zostanie dogłębnie wyjaśniona

"W sprawie zranienia na Marszu Niepodległości reportera »Tygodnika Solidarność« Tomasza Gutrego wszczęte jest już postępowanie wyjaśniające przez policję" - przekazał w środę Błażej Poboży, powołując się na szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Wiceminister spraw wewnętrznych podkreślił również, że jego resort "deklaruje wszelką pomoc" dla rannego dziennikarza.
Zobacz więcej na temat:  Marsz Niepodległości Warszawa dziennikarze media policja polska POLSKA