Polskie Radio
Section05
dziennikarze

List pracowników TVN. Wojciech Biedroń: te informacje wskazują na możliwość popełniania przestępstw

- Jeżeli nawet jakiś procent informacji zawartych w liście pracowników TVN jest prawdą, to mamy do czynienia z sytuacją, którą powinno zająć się państwo. Są tam opisane sytuacje, które mogłyby wskazywać na to, że zostały popełnione przestępstwa różnego rodzaju - powiedział o liście pracowników TVN Wojciech Biedroń, publicysta. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Bogumił Łoziński i Tomasz Pietryga.
Zobacz więcej na temat:  TVN media dziennikarstwo dziennikarze praca list POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Relacje amerykańsko-saudyjskie. Rydelek: USA wysyła sprzeczne sygnały

- Z jednej strony nowy prezydent zakończył wsparcie dla saudyjskiej koalicji walczącej w Jemenie, a jednocześnie Pentagon nadal zapewnia, że będzie udzielał wsparcia w działaniach defensywnych w tamtym regionie. Wydaje mi się, że takich sprzecznych sygnałów jest wiele - powiedział o relacjach Amerykanów z jednym z najważniejszych partnerów na Bliskim Wschodzie Tomasz Rydelek, dziennikarz specjalizujący się w tej tematyce. Gościem "Świata w powiększeniu" był także Piotr Podemski.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Arabia Saudyjska dyplomacja polityka zagraniczna USA USA Joe Biden dziennikarze zabójstwo ŚWIAT Ameryka Polskie Radio 24

Działacz trafił do szpitala z komisariatu, zmarł. Śledczy w Mińsku: nie ustalono, by pobiła go milicja

Prokuratura generalna Białorusi po trzech miesiącach wszczęła postępowanie karne w sprawie Ramana Bandarenki, który został pobity na śmierć w listopadzie zeszłego roku. Twierdzi ona  jednak, że "nie ustalono", by w zadanie obrażeń zaangażowani byli funkcjonariusze MSW. Tymczasem aktywista został przywieziony na pogotowie z komisariatu milicji, nieprzytomny, z urazami czaszki, dwie godziny po zatrzymaniu przez osoby, wśród których, sądząc z logiki zdarzeń, były osoby będące m.in. współpracownikami MSW w cywilu. O współudział w tych zdarzeniach podejrzewane są też osoby z bliskiego otoczenia Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś media dziennikarze Europa

Zatrzymania dziennikarzy na Białorusi. Ekspert: dzięki sytuacji w Rosji, Łukaszenka może skupić się na represjach

- Sprawa Nawalnego bardzo osłabiła Putina i zewnętrznie i wewnętrznie. Dzięki temu Łukaszenka ma większy oddech i może skupić się na tym, co konsekwentnie realizuje, czyli na mocnym rozprawieniu się z dziennikarzami - powiedział o sytuacji na Białorusi Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Aleksiej Nawalny represje dziennikarze więźniowie polityczni areszt ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Audycja "Sister Cities" zdjęta z anteny Radia 357. "Odebraliśmy to jako formę cenzury"

Audycja "Sister Cities" nie pojawiła się na antenie Radia 357 - co zwyczajowo działo się w każdy poniedziałek. Decyzja wywołała zdziwienie zarówno u słuchaczy, jak i prowadzących. Audycja miała być poświęcona aborcji. Prezes rozgłośni Paweł Sołtys stwierdził, że "odcinek nie był audycją muzyczną, wbrew ustaleniom". Autorzy programu ogłosili zakończenie współpracy z rozgłośnią.
Zobacz więcej na temat:  cenzura radio media dziennikarze dziennikarstwo społeczeństwo POLSKA

"Kierunek słuszny, ale za wcześnie na ostateczną ocenę". Ziobro o podatku od reklam

- Jeśli chodzi o kierunek, Solidarna Polska popiera projekt dotyczący podatku reklamowego, jednak na ostateczną ocenę jest za wcześnie - mówił minister sprawiedliwości, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro w Programie 3 Polskiego Radia. Dodał, że szczegóły projektu nie zostały skonsultowane z jego ugrupowaniem.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Solidarna Polska media podatek dziennikarze społeczeństwo POLSKA

Witold Waszczykowski: akcja "Media bez wyboru" jest zafałszowana

- W projekcie chodzi o klasyczne rozliczenie podatków. Wszyscy, którzy zarabiają muszą dzielić się państwem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 eurodeputowany PiS Witold Waszczykowski.  W środę 10 lutego większość mediów prywatnych postanowiło zawiesić znacząco działalność na 24 godziny, żeby wyrazić swój protest wobec projektu podatku od przychodów reklamowych. 
Zobacz więcej na temat:  media dziennikarze dziennikarstwo reklama POLSKA