Polskie Radio
Section05
dziennikarze

Białoruś: kraj, gdzie dziennikarz to bardzo niebezpieczny zawód

15 listopada przypada święto dziennikarzy i pisarzy, który tworzą literaturę faktu i za swoje dzieła często są więzieni, a nawet zabijani. Dzień Uwięzionego Pisarza ma na celu zwrócenie uwagi na los przetrzymywanych twórców oraz ich odwagę w obronie praw człowieka. Przykładem jest los dziennikarzy w Rosji i na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA KSIĄŻKA dziennikarstwo dziennikarze Białoruś wolność prasy wolność słowa Maciej Jastrzębski Katarzyna Cygler Trójka

Ludwik Jerzy Kern: podglądam wady Polaków

– Ludzie lubią, jak się ich demaskuje. Oczywiście jeśli się ich demaskuje jako zbiorowość, a nie wskaże palcem na kogoś i powie: to pan zrobił! – mówił Ludwik Jerzy Kern w Polskim Radiu w 1992 roku.
Zobacz więcej na temat:  satyra Ludwik Jerzy Kern poezja wiersze literatura KSIĄŻKA książki historia Polski HISTORIA Kraków dziennikarstwo dziennikarze Konstanty Ildefons Gałczyński bajki dla dzieci książki dla dzieci pisarz pisarze i poeci piosenka

55 lat pracy dziennikarskiej. Wyjątkowy jubileusz Krzysztofa Czabańskiego

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze - standardy, które kochamy". Na koncercie gościł przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, który obchodzi jubileusz 55-lecia pracy dziennikarskiej.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Czabański To co najpiękniejsze koncerty w Polskim Radiu koncert MUZYKA społeczeństwo dziennikarstwo dziennikarze Polskie Radio 24 POLSKA

Rosyjski szpieg podawał się za dziennikarza. Sąd zdecydował, że na razie zostanie w areszcie

Portal tvp.info dotarł do informacji w sprawie Pabla G., zatrzymanego przez ABW pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Sąd Okręgowy w Przemyślu na wniosek śledczych przedłużył mu tymczasowy areszt. Powodem były obawy przed matactwem, ukryciem się lub ucieczką. Mężczyźnie grozi surowa kara.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo dziennikarstwo dziennikarze szpieg Rosja ABW

SDP murem za Tomaszem Sakiewiczem. "Wyrok ogranicza prawa obywatelskie dot. wolności słowa"

"CMWP SDP stanowczo protestuje przeciwko decyzji Sądu Apelacyjnego w Warszawie, zgodnie z którą redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz został prawomocnie ukarany w procesie o naruszenie dóbr osobistych wytoczonym mu przez aktywistę Bartosza Kramka" - napisano w oświadczeniu na stronie Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Sakiewicz Warszawa sąd sądownictwo wolność słowa dziennikarze