X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pasikowski stracił klucz do duszy widza"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 18:00
- Wajda po sukcesie "Psów" powiedział o Pasikowskim, że wie o widowni coś, czego nie wie on sam. Teraz Pasikowski może powiedzieć to samo o Patryku Vedze - o filmie "Pittbull. Ostatni pies" mówił w Dwójce krytyk Łukasz Adamski.
Audio
  • Dyskusja o filmowym dorobku Władysława Pasikowskiego (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Władysław Pasikowski
Władysław PasikowskiFoto: PAP/Rafał Guz

Adam woronowicz 1200.jpg
Adam Woronowicz: o wiele łatwiej gra się złych niż dobrych

O ile ostatni film Władysława Pasikowskiego "Pittbull. Ostatni pies" osiągnął względny sukces komercyjny, o tyle w opinii krytyków zgromadzonych w studiu Dwójki okazał się on rozczarowaniem. - Jego pierwsze filmy z lat 90. "Kroll i "Psy" miały dziką energię i pociągającą witalność. Niestety w każdym kolejnym filmie Pasikowskiego tej energii było coraz mniej - mówiła krytyczka filmowa Ola Salwa.

W audycji porównywano twórczość reżysera z filmami aktualnego króla polskiego kina sensacyjnego Patryka Vegi. - Warsztatowo "Pitbull" jest lepszy niż "Kobiety mafii" Vegi. Niestety problem z Pasikowskim jest taki, że jest zanurzony w latach 90., a przez to anachroniczny - podkreślił Łukasz Adamski. - Do tego Pasikowski nie rozumie kobiet, podczas gdy Patryk Vega umie tworzyć postaci kobiece - dodał.

Krytycy omawiali fenomen najważniejszych filmów Pasikowskiego ("Kroll" i "Psy"), w których, ich zdaniem, reżyser uchwycił ducha lat 90., ale też przypomnieli mniej udane produkcje tego twórcy, jak "Słodko gorzki" czy "Demony wojny wg Goi". 

***

Tyuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Ola Salwa, Łukasz Adamski i Sebastian Smoliński (krytycy filmowi)

Data emisji: 9.04.2018

Godzina emisji: 18.00

bch/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Kościukiewicz: gra w masce zmieniła moje aktorstwo

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 19:00
- Ponad połowa filmu zagrana bez twarzy to doświadczenie, które bardzo zmieniło moje podejście do zawodu, który uprawiam. Maski jako środka wyrazu nie używa się już nawet w teatrze, a jest ona esencją aktorstwa - mówił w Dwójce znakomity aktor.
rozwiń zwiń