X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Braciak. Z technikum rolnictwa na teatralne sceny

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 19:45
- Przyszedłem kiedyś na spawalnię i zapomniałem beretu. Instruktor dał mi perukę afro i musiałem w niej pracować osiem godzin - wspominał Jacek Braciak czasy, gdy był uczniem Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Strzelcach Krajeńskich.
Audio
  • Spotkanie z Jackiem Braciakiem (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jacek Braciak
Jacek BraciakFoto: Wojciech Kusiński/PR

jakub gierszał 1200.jpg
Jakub Gierszał: "Pomiędzy słowami" i pytania o tożsamość

Ceniony aktor teatralny i filmowy, znany z takich obrazów jak "Wołyń" czy "Pod Mocnym Aniołem", opowiadał w Dwójce m.in. o swojej drodze do szkoły teatralnej. Jako uczeń technikum rolnictwa miał obowiązek brać udział w różnych warsztatach. - Było między innymi kowalstwo, musiałem wykuć lemiesz do pługa. Na ślusarni w ciągu pół roku miałem z bloku metalu wypiłować młotek - mówił.

Jak to się stało, że po tej szkole udało się Jackowi Braciakowi dostać (za pierwszym razem) do Warszawskiej Akademii Teatralnej? Na ile pochodzenie z małej wioski ("dwanaście domów") stanowiło źródło kompleksów? W rozmowie również wspomnienia z czasów szkoły teatralnej czy opowieści o ważnych dla naszego gościa filmowych rolach.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Jacek Braciak (aktor teatralny i filmowy)

Data emisji: 1.05.2018

Godzina emisji: 18.00

jp/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miloš Forman był artystą buntu i kontestacji

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 18:40
"Amadeusz", "Hair", "Lot nad kukułczym gniazdem" i "Skandalista Larry Flint" to tylko niektóre z wielkich dzieł zmarłego przed kilkoma dniami czeskiego reżysera. - Był piewcą kontestacji wyniesionej na poziom uniwersalny – mówiła w Dwójce Adriana Prodeus.
rozwiń zwiń