Jacek Braciak. Z technikum rolnictwa na teatralne sceny

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 19:45
- Przyszedłem kiedyś na spawalnię i zapomniałem beretu. Instruktor dał mi perukę afro i musiałem w niej pracować osiem godzin - wspominał Jacek Braciak czasy, gdy był uczniem Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Strzelcach Krajeńskich.
Audio
  • Spotkanie z Jackiem Braciakiem (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jacek Braciak
Jacek BraciakFoto: Wojciech Kusiński/PR

jakub gierszał 1200.jpg
Jakub Gierszał: "Pomiędzy słowami" i pytania o tożsamość

Ceniony aktor teatralny i filmowy, znany z takich obrazów jak "Wołyń" czy "Pod Mocnym Aniołem", opowiadał w Dwójce m.in. o swojej drodze do szkoły teatralnej. Jako uczeń technikum rolnictwa miał obowiązek brać udział w różnych warsztatach. - Było między innymi kowalstwo, musiałem wykuć lemiesz do pługa. Na ślusarni w ciągu pół roku miałem z bloku metalu wypiłować młotek - mówił.

Jak to się stało, że po tej szkole udało się Jackowi Braciakowi dostać (za pierwszym razem) do Warszawskiej Akademii Teatralnej? Na ile pochodzenie z małej wioski ("dwanaście domów") stanowiło źródło kompleksów? W rozmowie również wspomnienia z czasów szkoły teatralnej czy opowieści o ważnych dla naszego gościa filmowych rolach.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Jacek Braciak (aktor teatralny i filmowy)

Data emisji: 1.05.2018

Godzina emisji: 18.00

jp/kd

Czytaj także

Miloš Forman był artystą buntu i kontestacji

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 18:40
"Amadeusz", "Hair", "Lot nad kukułczym gniazdem" i "Skandalista Larry Flint" to tylko niektóre z wielkich dzieł zmarłego przed kilkoma dniami czeskiego reżysera. - Był piewcą kontestacji wyniesionej na poziom uniwersalny – mówiła w Dwójce Adriana Prodeus.
rozwiń zwiń