X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krytyk: wydaje mi się, że to dopiero początek kariery filmu "Zimna wojna"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 20:00
- Historia jest tu opowiadana na swój sposób, z ogromnymi interwałami pomiędzy kolejnymi rozdziałami tego filmu, nie dopowiadając wszystkiego. Widz ma pozostawione bardzo dużo przestrzeni na domysły, na zrekonstruowanie sobie tych postaci. W mojej prywatnej ocenie "Zimna wojna" zasłużyła na Złotą Palmę - mówiła w Dwójce Adriana Prodeus.
Audio
  • Podsumowanie Festiwalu Filmowego w Cannes (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Paweł Pawlikowski z nagrodą za najlepszą reżyserię Festiwalu Filmowego w Cannes
Paweł Pawlikowski z nagrodą za najlepszą reżyserię Festiwalu Filmowego w CannesFoto: SEBASTIEN NOGIER/PAP/EPA

epa06751089_2.jpg
Festiwal w Cannes 2018. "Werdykt jest bardzo salomonowy"

Krytyczka filmowa była w Cannes, gdzie w sobotę (19.05) Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera za swój najnowszy film. - Najbardziej jestem mu wdzięczna, że odbierając nagrodę zadedykował ją Januszowi Głowackiemu, twórcy scenariusza "Zimnej wojny", którego emigracyjne doświadczenie artysty właśnie w tamtych czasach, zbliżonych do akcji filmu, miało ogromny wpływ na autentyzm tej historii - podkreślała Adriana Prodeus.

Krzysztof Kwiatkowski przekonywał z kolei, że już sam udział polskiego filmu w konkursie głównym słynnego festiwalu jest wielkim sukcesem. - Po raz pierwszy od 1990 roku polski język zabrzmiał w Grand Theatre Lumiere na konkursowej projekcji. Cannes było murem nawet dla wielkich polskich artystów i artystek, jak Agnieszka Holland. Dlatego już nawet bycie tam, bycie w tym konkursie sprawia, że Paweł Pawlikowski potwierdza swoją pozycję w panteonie współczesnych reżyserów - stwierdził krytyk.

O czym dla gości Dwójki jest film "Zimna wojna"? Jak oceniają innego polskie akcenty na Festiwalu w Cannes (m.in. film "Fuga" w reż. Agnieszki Smoczyńskiej)? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Adriana Prodeus, Krzysztof Kwiatkowski (krytycy filmowi)

Data emisji: 21.05.2018

Godzina emisji: 17.15

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miloš Forman był artystą buntu i kontestacji

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 18:40
"Amadeusz", "Hair", "Lot nad kukułczym gniazdem" i "Skandalista Larry Flint" to tylko niektóre z wielkich dzieł zmarłego przed kilkoma dniami czeskiego reżysera. - Był piewcą kontestacji wyniesionej na poziom uniwersalny – mówiła w Dwójce Adriana Prodeus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polański to we Francji osobny gatunek filmowy"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 19:00
- Roman Polański podbija własną treścią gatunki, których używa. W jego filmach zawsze jest naddatek egzystencjalny - o fenomenie twórczości polskiego reżysera mówiła w Dwójce krytyczka filmowa Magdalena Sendecka.
rozwiń zwiń