X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kartoteka". Dramat, który wyprzedził swoje czasy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 19:00
- Gdy przegląda się wycinki prasowe, które ukazały się po premierze, to widać rodzaj konfuzji, zaskoczenia i niepewności, jak się z tym tekstem układać - o jednym najbardziej oryginalnych dzieł w historii polskiej dramaturgii mówiła w Dwójce prof. Barbarą Osterloff.
Audio
  • Prof. Barbara Osterloff i prof. Jacek Kopciński o fenomenie "Kartoteki" Tadeusza Różewicza (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Tadeusz Różewicz
Tadeusz RóżewiczFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Kartoteka 1200.jpg
"Kartoteka" Różewicza na zakończenie cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia"

Tuż przed prezentacją "Kartoteki" w Teatrze Polskim i na antenie Dwójki, w audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o fenomenie tego tekstu. Jednym z wyzwań, które Tadeusz Różewicz rzucił twórcom i widzom teatru, była metaforyczna złożoność jego debiutanckiego dramatu. - Widzowie mogą wczytywać w sytuację bohatera wiele różnych sensów, a nie tylko śledzić przebieg fabuły i rozwiązanie akcji... - wyjaśniał w audycji prof. Jacek Kopciński.

Z kolei prof. Barbara Osterloff tłumaczyła, na czym polegało naruszenie przez Różewicza dotychczasowej konwencji dramatycznej, które tak bardzo wstrząsnęło krytyką w latach 60.

W audycji mówiliśmy też o słynnych realizacjach "Kartoteki" oraz dyskutowaliśmy na temat możliwych współczesnych odczytań tego tekstu.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: prof. Barbara Osterloff (historyczka teatru i dramatu), prof. Jacek Kopciński (dramatolog)

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 17.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Różewicz był prorokiem, nie tylko w poezji"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 19:00
- On umiał zobaczyć naszą cywilizację i przewidzieć, w którą stronę ona pójdzie - podkreślał Janusz Drzewucki, autor nowo wydanej książki "Lekcje u Różewicza".
rozwiń zwiń