X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Herbich: mesjanizm wciąż będzie w polskiej tradycji

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 17:36
- Mesjanizmy są w naszej tradycji mocno ugruntowane, a zarazem dostarczają odpowiedzi na pewne bardzo istotne pytanie - mówił Tomasz Herbich o żywotności dobrze znanej z historii idei polskiego mesjanizmu.
Audio
  • Wokół polskiego mesjanizmu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: Shutterstock/Rawpixel.com

- Zasadnicze pytanie o mesjanizm bowiem brzmi: jakie są motywacje, które stoją za myśleniem określającym rolę narodów w dziejach - tłumaczył gość Dwójki. Jak podkreślał Tomasz Herbich, odradzanie się mesjanizmu jest związane właśnie z tym, że idea ta pozwala na ujmowanie społecznej aktywności w kontekście religijnym.

Jakie są różne sposoby rozumienia - tak w kontekście 1. poł. XIX w., jak i czasów współczesnych – filozofii mesjanistycznej? Na ile mesjanizm jest ideą, która pozwala radzić sobie ze zbiorowym cierpieniem, a na ile "pozytywnym projektem przebudowy świata". Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: Jarema Piekutowski (socjolog, publicysta), Tomasz Herbich (sekretarz redakcji "Teologii Politycznej")

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 17.30

jp/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dusza polska. Resentyment i rzeczywistość zastępcza

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 14:50
- Zdziwiło mnie to, że prawie trzydzieści lat po upadku komunizmu zdarza się, że na patriotycznych demonstracjach ludzie krzyczą "precz z komuną". Co się dzieje w ich umysłach? Kluczem do zrozumienia może być pojęcie resentymentu – mówił w Dwójce Jan Tokarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media społecznościowe, techno ewolucja i utopia równości

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 18:00
- Eksperci zaczęli ostrzegać przed mediami społecznościowymi, bo okazało się, że zainicjowane pod ich wpływem przełomy polityczne nie wyzwalają ludzi. Media te wprowadzają w groźny błąd głosząc wizję świata pozbawionego hierarchii - mówił w Dwójce prof. Andrzej Zybertowicz.
rozwiń zwiń