X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Wojasiński: przy Marku Nowakowskim łatwo było czuć się sobą

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 20:23
- Istotą naszej wieloletniej znajomości był rodzaj wyzwalnia w sobie automatycznie potrzeby budowania niezależności wewnętrznej. To było coś, co przy Marku Nowakowskim powstawało samoczynnie. On stwarzał taką atmosferę. Jednym z tych elementów było to, że człowiek dość łatwo przy nim czuł się sobą - mówił w Dwójce tegoroczny laureat Nagrody im. M. Nowakowskiego.
Audio
  • Nagroda Literacka im. Marka Nowakowskiego. Spotkanie z Rafałem Wojasińskim (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Rafał Wojasiński
Rafał WojasińskiFoto: Radek Pietruszka/PAP

Rafał Wojasiński został uhonorowany za tom opowiadań "Olanda". Nagrodę odebrał 3 kwietnia w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Przed nim wyróżnienie to otrzymali Wojciech Chmielewski Paweł Sołtys.

Książka "Olanda" składa się z siedmiu utworów: mikropowieści, od której tytuł wziął cały tom oraz sześciu opowiadań. Jak przyznaje sam autor, łączy je wspólny mianownik w postaci potrzeby komunikacji. - Pierwszy tekst jest w drugiej osobie. Rzadko się pisze w drugiej osobie. Mnie to bardzo odpowiada, bo to jest jakby rozpoczęcie wielkiego utworu dramaturgicznego, ale bez szukania drugiej osoby do dialogu. Ma być tylko odbiór i komunikacja. Jest forma dziennika i też jest to forma komunikacji indywidualnej. Ci ludzie są z mówienia i oni też mówieniem żyją w duży stopniu, dlatego że ich świat jest dość zamknięty. Oni nie podróżują, nie jeżdżą. Oni są - tłumaczył gość Dwójki.

Na czym opiera się apoteoza życia, którą głosi w swojej twórczości Rafał Wojasiński? Dlaczego mówi o sobie, że pewnych dziedzinach życia jest "niewykształcalny"? Co dobrego daje człowiekowi samotność? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Wacław Holewiński

Gość: Rafał Wojasiński (pisarz, dramaturg)

Data emisji: 5.04.2019

Godzina emisji: 17.30

pg/ml

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawskie wędrówki Marka Nowakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 15:00
- Poznaliśmy się na studiach, spotykaliśmy w Śródmieściu. Marek zabierał mnie do kawiarni "Pod Kurantem" na Wilczej, do "Stylowej". Lubił spacerować, więc odwiedziliśmy wiele barów, które później opisał. Większość z nich już nie istnieje - mówiła Jolanta Nowakowska, żona pisarza.
rozwiń zwiń