X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Powidoki drugie". Lata 90. oczami Marka Nowakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 20:00
Wybrane fragmenty felietonów pisarza uchodzącego za mistrza krótkiej formy prezentował w audycji "Książka do słuchania" Krzysztof Wakuliński.
Krzysztof Wakuliński z książką Powidoki 2 Marka Nowakowskiego
Krzysztof Wakuliński z książką "Powidoki 2" Marka NowakowskiegoFoto: Piotr Piorun/PR

Odchodząca Warszawa rzemieślników, drobnych handlarzy, drobnych złodziejaszków i bazarowych mafiozów  - nikt lepiej ich nie opisał niż Marek Nowakowski - zmarły w 2014 roku topograf zaplecza stolicy, który na przemiany lat 90. patrzył z rosnącym sceptycyzmem.

W "Powidokach drugich" - felietonach pisanych we wczesnych latach 90. - znajdą Państwo zarówno nostalgię za odchodzącym światem miejskich furmanek i powązkowskich gołębników, jak i wnikliwą obserwację Polski czasu transformacji. Czytał je Krzysztof Wakuliński, aktor Teatru Współczesnego, od lat związany również z Teatrem Polskiego Radia, który sam przyznaje się do sentymentu do dawnej Warszawy swojego dzieciństwa.

***

Tytuł audycji: Książka do słuchania

Data emisji: 27.12.2018-11.01.2019

Godzina emisji: 19.10

pg/jp/mko

Zobacz więcej na temat: Marek Nowakowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Nowakowski. "Kronikarz siermiężnego PRL"

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 12:00
- Mając zaledwie 22 lata, zadebiutował na łamach "Nowej Kultury" opowiadaniem "Kwadratowy", a rok później miał już swój debiut książkowy. Jak na czasy PRL, to było coś, bo zwykle na wydanie książki trzeba było czekać latami – powiedział Wacław Holewiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sołtys i The best of Marek Nowakowski

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 21:08
- Te opowiadania pochodzą z różnych okresów życia i z różnych tomów. Wybór nie był łatwy, ale według wydawcy to najlepsza i najbardziej nośna proza - powiedziała Jolanta Nowakowska o nowym wyborze opowiadań swojego męża, zmarłego przed czterema laty Marka Nowakowskiego
rozwiń zwiń