REKLAMA

"Powidoki drugie". Lata 90. oczami Marka Nowakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 20:00
Wybrane fragmenty felietonów pisarza uchodzącego za mistrza krótkiej formy prezentował w audycji "Książka do słuchania" Krzysztof Wakuliński.
Krzysztof Wakuliński z książką Powidoki 2 Marka Nowakowskiego
Krzysztof Wakuliński z książką "Powidoki 2" Marka NowakowskiegoFoto: Piotr Piorun/PR

Odchodząca Warszawa rzemieślników, drobnych handlarzy, drobnych złodziejaszków i bazarowych mafiozów  - nikt lepiej ich nie opisał niż Marek Nowakowski - zmarły w 2014 roku topograf zaplecza stolicy, który na przemiany lat 90. patrzył z rosnącym sceptycyzmem.

W "Powidokach drugich" - felietonach pisanych we wczesnych latach 90. - znajdą Państwo zarówno nostalgię za odchodzącym światem miejskich furmanek i powązkowskich gołębników, jak i wnikliwą obserwację Polski czasu transformacji. Czytał je Krzysztof Wakuliński, aktor Teatru Współczesnego, od lat związany również z Teatrem Polskiego Radia, który sam przyznaje się do sentymentu do dawnej Warszawy swojego dzieciństwa.

***

Tytuł audycji: Książka do słuchania

Data emisji: 27.12.2018-11.01.2019

Godzina emisji: 19.10

pg/jp/mko

Zobacz więcej na temat: Marek Nowakowski
Czytaj także

Marek Nowakowski. "Kronikarz siermiężnego PRL"

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 12:00
- Mając zaledwie 22 lata, zadebiutował na łamach "Nowej Kultury" opowiadaniem "Kwadratowy", a rok później miał już swój debiut książkowy. Jak na czasy PRL, to było coś, bo zwykle na wydanie książki trzeba było czekać latami – powiedział Wacław Holewiński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Sołtys i The best of Marek Nowakowski

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 21:08
- Te opowiadania pochodzą z różnych okresów życia i z różnych tomów. Wybór nie był łatwy, ale według wydawcy to najlepsza i najbardziej nośna proza - powiedziała Jolanta Nowakowska o nowym wyborze opowiadań swojego męża, zmarłego przed czterema laty Marka Nowakowskiego
rozwiń zwiń