X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maria Dłużewska: ludzie bali się głośno mówić o Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 18:00
- W moim domu przebywały dwie Ukrainki, gdy nadeszła wiadomość o katastrofie. Wtedy jednym głosem powiedziały: zabili ich. Chciałam poznać prawdę, nakręciłam pierwszy film, jeździłam z nim na pokazy. Ludzie bali się mówić o Smoleńsku, bo stracą pracę, albo w końcu sprowokujemy Rosjan, którzy przyjdą i wezmą nas za głowy – mówiła w Dwójce znana dziennikarka i reżyserka.
Audio
  • Spotkanie z Marią Dłużewską (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Maria Dłużewska
Maria DłużewskaFoto: PAP/Jakub Kamiński

W rocznicę katastrofy smoleńskiej rozmawialiśmy z Marią Dłużewską, która od początku starała się dokumentować miejsce zdarzenia, opowiadać o losach tragicznie zmarłych, rozmawiać z tymi, którzy chcieli i wciąż chcą rozwikłać zagadkę katastrofy.

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Wspomnienia >>>

10 kwietnia w polskiej historii będzie zapewne już zawsze funkcjonował jako dzień tragicznej katastrofy smoleńskiej. Dzień śmierci Prezydenta i 95 innych osób, wśród nich tych, które pełniły najwyższe stanowiska w państwie.

Katastrofa smoleńska. Raport specjalny Polskiego Radia>>>

Maria Dłużewska - aktorka, dziennikarka, reżyserka – opowiadała o tym, dlaczego Smoleńsk nie stał się tematem filmowym (a przecież takie zdarzenie w normalnych okolicznościach najpewniej stałoby się przyczynkiem do dziesiątków filmów), o przeszkodach w jej pracy, o odwadze i determinacji ludzi którzy poświęcili kawał swego życia, kariery zawodowe, czasami zdrowie dla wyjaśnienia tego tragicznego zdarzenia. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Wacław Holewiński

Data emisji: 10.04.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Traumy narodowe kształtują zbiorową tożsamość"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 19:00
- Przeżycia traumatyczne mają charakter konstytuujący dla wspólnoty - mówił prof. Marek Cichocki w Dwójkowej dyskusji o traumach narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kozarzewski. Żołnierz wyklęty ocalony przez żonę i poezję

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:00
- Matka zaniosła wiersze ojca Tuwimowi. Jeden z nich zrobił na nim wielkie wrażenie - walkę o życie żołnierza podziemia niepodległościowego, skazanego przez komunistów na śmierć, wspominały w Dwójce jego dzieci.
rozwiń zwiń