X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Blogerzy kontra zawodowi krytycy. Kto dziś kształtuje opinie?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 19:00
- Wizja niekompetencji blogera, względem osoby piszącej dla mediów tradycyjnych, wydaje mi się dużym uproszczeniem - mówiła w Dwójce Katarzyna Czajka-Kominiarczuk – dziennikarka, autorka bloga "Zwierz popkulturalny".
Audio
  • Blogerzy kontra zawodowi krytycy. Kto dziś kształtuje opinie? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: GaudiLab/Shutterstock.com

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk podkreśliła w audycji, że sama założyła bloga w reakcji na ignorancję profesjonalnych krytyków. - W przypadku kultury popularnej bardzo często wiedza pasjonatów amatorów jest większa niż kompetencje dziennikarza, który został oddelegowany do napisania tekstu na konkretny temat.

Blogerka dodała, że samozwańczy krytycy kulturalni wypełniają ważne luki, których nie są w stanie zapełnić tradycyjne media. - Z jednej strony mówią o rzeczach, które dla mainstreamowych redakcji są zbyt niszowe lub nie mogą na nie przeznaczyć odpowiednio dużo miejsca. Z drugiej, kształtują gusta osób, dla których tradycyjne media nie są głównym źródłem informacji i opinii.

Na problemy trapiące świat blogerów i vlogerów zwrócili uwagę dr Łukasz Jasina i socjolożka nowych mediów Paula Bialski. Jednym z nich są pieniądze, które w blogerów inwestują różne firmy, przez co stają się oni jednym z elementów kampanii reklamowych, a ich opinie przestają być wiarygodne.

Z kolei o szansach związanych z blogosferą mówiła Anna Karczewska z Agencji Kultura. Zdaniem ekspertki potrzebny jest nowy, nie wykluczający język mówienia o kulturze, który sprawi, że poszerzy się grono jej odbiorców.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Krzysztof Grzybowski

Goście: dr Łukasz Jasina, Anna Karczewska z Agencji Kultura, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk – dziennikarka, autorka bloga "Zwierz popkulturalny" oraz Paula Bialski, socjolog nowych mediów

Data emisji: 14.04.2019

Godzina emisji: 17.30 

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orbitowski: koncentruję się na małych światach

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 10:00
- Kiedyś byłem królem życia, wielkim imprezowiczem, dziś towarzyskość mi zeszła – przyznał Łukasz Orbitowski, tłumacząc podtytuł swojej nowo wydanej książki "Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego".
rozwiń zwiń