X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Łukasz Orbitowski

Łukasz Orbitowski: napisałem "Kult", bo nikt tego nie zrobił

- Jako młody człowiek trafiłem do Oławy, na tamtejsze działki, gdzie opowiedziano mi o cudach, objawieniach, krwawiących hostiach. Wtedy nie myślałem nawet, że kiedyś będę o tym pisał. Gdy po latach ten temat mi się przypomniał, chciałem przeczytać o nim reportaż, ale niczego nie mogłem znaleźć. No to sam się za niego wziąłem - opowiadał w Dwójce pisarz.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Orbitowski KSIĄŻKA KULTURA Jakub Kukla religia

Łukasz Orbitowski: zawsze pisałem i to był straszny błąd  

– Nie chodzi o ludzi, którzy pomarli, uwiąd marzeń czy gnicie nadziei, bo to rzeczy jasne i nie ma się nad czym rozwodzić, ale kiedy mówię o rzeczach utraconych, to są to pogubione telefony, kable i obcinaczki do paznokci – mówi o swojej najnowszej książce Łukasz Orbitowski. Jaka była jego droga od początku przygody z literaturą do publikacji książki "Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego"? O tym w Rozpruwaczu Kulturalnym.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Orbitowski literatura książki czytelnictwo

Łukasz Orbitowski: jako pisarz daję smutek

Książka Łukasza Orbitowskiego to autorski wybór najlepszych wpisów z bloga pisarza, przepełnionych rozmaitymi doświadczeniami i obserwacjami. – Kiedyś byłem niesłychanie towarzyski, ale teraz wszyscy zdezerterowali do sieci lub na imprezy. Jako pisarz daję smutek, ale jako człowiek staram się dawać radość – mówił o sobie w audycji Między Kropkami pisarz Łukasz Orbitowski, autor książki "Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego".
Zobacz więcej na temat:  blog internet czytelnictwo pisarz literatura Łukasz Orbitowski książki