X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto w Polsce nosi spodnie, czyli czy grozi nam wojna płci

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:18
- Wojna płci to nic nowego, zmianił się tylko jej charakter. Dziś chodzi o redefinicję ról społecznych. Według najnowszych danych coraz więcej młodych wykształconych mężczyzn deklaruje chęć pozostania w domu i zajęcia się dziećmi. Jeszcze dwie dekady temu było to nie do pomyślenia – mówiła w Dwójce dr Małgorzata Stefanowicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Audio
  • Czy Polsce grozi wojna płci? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Lewicowe partie zastanawiają się, jak pozyskać głosy elektoratu
Lewicowe partie zastanawiają się, jak pozyskać głosy elektoratuFoto: Pavel Vakhrushev/Shutterstock.com

W debacie publicznej wiele miejsca poświęca się dyskusji na temat podziałów kulturowych, politycznych i światopoglądowych polskiego społeczeństwa. Jednym z ciekawszych jest też podział między płciami. W audycji rozmawialiśmy o socjologicznym obrazie młodych Polek i Polaków oraz możliwych tego konsekwencjach.

Młode kobiety są raczej liberalne, lepiej wykształcone, przenoszą się do dużych ośrodków miejskich. - Kobiety w Polsce nie miały tak złej sytuacji społecznej, jak choćby Niemki. Ich pozycja zawsze była stosunkowo silna, miały obszar, w którym rządziły, i mężczyzni byli od nich zależni. Obecnie jednak Polki zmieniły się radykalnie. Umieją się z sobą solidaryzować i organizować wokół obrony własnych praw, czego nie robią mężczyźni - zauważyła dr Małgorzata Stefanowicz.

Młodzi Polacy są znacznie bardziej konserwatywni, często mają gorsze wykształcenie od swoich rówieśniczek, nierzadko pozostają na prowincji. Czy w skali całego społeczeństwa może to wywołać poważne problemy? Czy "Rolnik szuka żony" jest lepszym obrazem polskiego społeczeństwa niż analizy socjologów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: dr Małgorzata Stefanowicz (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz Michał Płociński (publicysta)

Data emisji: 6.06.2019

Godzina emisji: 17.30

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Własne cztery kąty, czyli idee i modele mieszkaniowe

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 11:25
Gościem audycji była dr Agata Twardoch, autorka książki "System do mieszkania. Perspektywy do rozwoju dostępnego budownictwa mieszkaniowego", z którą rozmawialiśmy o zakresie tematyki, przesłaniu i celach jej publikacji.
rozwiń zwiń