Tomasz Konieczny: Wotan to moja życiowa partia

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 19:05
- W trzecim roku mojej pracy w Wiedniu, czyli w zasadzie na począku kariery mogłem zaśpiewać partię dla mnie niezwykle ważną, partię Wotana i tak to zostało do dziś. Minęło już siedem lat, jak śpiewam tę partię w Operze Wiedeńskiej. Zyskałem dzięki niej bardzo wiele – mówił w Dwójce wybitny śpiewak.
Audio
  • Spotkanie z Tomaszem Koniecznym (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był Tomasz Konieczny, a okazją do rozmowy książka "Twarze Wotana", czyli wywiad-rzeka z artystą, z którego wyłania się niezwykle ciekawy portret śpiewaka. To szczera opowieść o wyrzeczeniach podczas przygotowania się do roli, o wspinaniu się po kolejnych szczeblach kariery i relacjach z ludźmi.

- Nie chciałem stałego angażu w Operze Wiedeńskiej, gdyż to rodzaj cyrografu, który powoduje wiele utrudnień. Nie można z Wiednia wyjechać, nie ma się szczególnego wyboru co do partii, które tam się śpiewa. Podpisanie angażu to decyzja zatem niezbyt trafiona. Moja kariera dopiero się rozpoczynała, ale intuicja podpowiedziała mi, żeby tego nie robić - opowiadał Tomasz Konieczny.

Jak wyglądają najbliższe plany artysty? Jakie wrażeniach odniósł po koncercie w teatrze Wielkim Operze Narodowej? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

 Prowadzi: Jacek Hawryluk

Data emisji: 7.06.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Czytaj także

Dmitrij Hvorostovsky w "Damie pikowej" Czajkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 08:13
O debiucie rosyjskiego śpiewaka w Wielkiej Sali Moskiewskiego Konserwatorium (Melodia) opowiadał w audycji Aleksander Laskowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gerhaher śpiewa Schumanna

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 18:14
W audycji opowiemy m.in. o nowej płycie jednego z naszych ulubionych śpiewaków - Christiana Gerhahera.
rozwiń zwiń