X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Konieczny: Wotan to moja życiowa partia

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 19:05
- W trzecim roku mojej pracy w Wiedniu, czyli w zasadzie na począku kariery mogłem zaśpiewać partię dla mnie niezwykle ważną, partię Wotana i tak to zostało do dziś. Minęło już siedem lat, jak śpiewam tę partię w Operze Wiedeńskiej. Zyskałem dzięki niej bardzo wiele – mówił w Dwójce wybitny śpiewak.
Audio
  • Spotkanie z Tomaszem Koniecznym (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był Tomasz Konieczny, a okazją do rozmowy książka "Twarze Wotana", czyli wywiad-rzeka z artystą, z którego wyłania się niezwykle ciekawy portret śpiewaka. To szczera opowieść o wyrzeczeniach podczas przygotowania się do roli, o wspinaniu się po kolejnych szczeblach kariery i relacjach z ludźmi.

- Nie chciałem stałego angażu w Operze Wiedeńskiej, gdyż to rodzaj cyrografu, który powoduje wiele utrudnień. Nie można z Wiednia wyjechać, nie ma się szczególnego wyboru co do partii, które tam się śpiewa. Podpisanie angażu to decyzja zatem niezbyt trafiona. Moja kariera dopiero się rozpoczynała, ale intuicja podpowiedziała mi, żeby tego nie robić - opowiadał Tomasz Konieczny.

Jak wyglądają najbliższe plany artysty? Jakie wrażeniach odniósł po koncercie w teatrze Wielkim Operze Narodowej? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

 Prowadzi: Jacek Hawryluk

Data emisji: 7.06.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dmitrij Hvorostovsky w "Damie pikowej" Czajkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 08:13
O debiucie rosyjskiego śpiewaka w Wielkiej Sali Moskiewskiego Konserwatorium (Melodia) opowiadał w audycji Aleksander Laskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gerhaher śpiewa Schumanna

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 18:14
W audycji opowiemy m.in. o nowej płycie jednego z naszych ulubionych śpiewaków - Christiana Gerhahera.
rozwiń zwiń