Dmitrij Hvorostovsky w "Damie pikowej" Czajkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 08:13
O debiucie rosyjskiego śpiewaka w Wielkiej Sali Moskiewskiego Konserwatorium (Melodia) opowiadał w audycji Aleksander Laskowski.
Audio
  • Debiut Dmitrija Hvorostovsky'ego w Wielkiej Sali Moskiewskiego Konserwatorium, berliński recital Yuji Wang oraz płyty "Le devin du village" Jean-Jacquesa Rousseau i "Chopin. Konkurs. Życie" (Płytomania/Dwójka)
Dmitrij Hvorostovsky
Dmitrij HvorostovskyFoto: PAP/RUSSIAN LOOK

25 grudnia 1989 roku. To był historyczny koncert - sensacyjny, moskiewski debiut Dmitrija Hvorostovsky'ego.

W audycji także: "Le devin du village" Jean-Jacquesa Rousseau (w nagraniu CD i DVD, Chateau de Versailles, recenzja Wiktora Bregy’ego), berliński recital Yuji Wang (DG, recenzja Andrzeja Sułka) oraz album "Chopin. Konkurs. Życie" z nagraniami Elżbiety Tarnawskiej z Konkursu Chopinowskiego w roku 1975 oraz cyklem dwójkowych audycji "Zapiski ze współczesności" (DUX).

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadził: Jacek Hawryluk

Gość: Aleksander Laskowski (dziennikarz)

Data emisji: 20.01.2019 

Godzina emisji: 17.00

pg/mko

Czytaj także

Jakub Józef Orliński: "Anima Sacra" to nie jest płyta religijna, tylko duchowa

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 17:23
- Ma poruszyć słuchacza i sprawić, że albo zastanowi się nad sobą i swoim życiem, albo po prostu trochę odpłynie i się zrelaksuje - mówił w Dwójce znakomity kontratenor o swoim pierwszym solowym albumie "Anima Sacra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Konieczny: śpiewając, obnażamy nasz charakter

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 17:07
- Śpiewanie jest czynnością intymną, fizjologiczną. Obserwując w akcji kolegów, mogę się wiele dowiedzieć o ich kompleksach, ale też o ich wspaniałych cechach - mówił w Dwójce ceniony śpiewak operowy.
rozwiń zwiń