Pułapki globalizacji. Jak sobie z nimi radzić

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 17:27
Gośćmi audycji "O wszystkim z kulturą" byli Artur Bartkiewicz oraz Marcin Wojtalik, z którymi rozmawialiśmy o uciążliwych konsekwencjach globalizacji.
Audio
  • Pułapki globalizacji. Jak sobie z nimi radzić (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/PopTika

Od lipca w polskich aptekach brakuje leków, od listopada w brytyjskich sklepach może zabraknąć żywności, a w związku z toczącą się wojną handlową między USA a Chinami w każdej chwili grozi nam deficyt tzw. metali ziem rzadkich niezbędnych do rozwoju nowych technologii.

To nie scenariusz filmu katastroficznego – tak dziś wygląda nasza codzienność. Nawet najsilniejsze państwa zależą dziś od międzynarodowej sieci powiązań, której nie są w stanie kontrolować. Dlatego zgodnie z tzw. efektem motyla, z pozoru nieznaczące wydarzenia na drugim krańcu świata odbijają się dziś na półkach naszych osiedlowych sklepów, aptek, powodują kryzysy społeczne i polityczne. Jak radzić sobie z tymi pułapkami globalizacji?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Adrian Bąk

Goście: Artur Bartkiewicz oraz Marcin Wojtalik

Data emisji: 22.08.2019

Godzina emisji: 17.30

am/bch

Zobacz więcej na temat: kryzys Adrian Bąk KULTURA

Czytaj także

Polityka i interesy. Sankcje Trumpa wobec Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 08:39
W audycji rozmawialiśmy o nałożeniu przez prezydenta Donalda Trumpa ostrych sankcji na Wenezuelę, blokujących jej środki w USA i zakazujących handlu.
rozwiń zwiń