Polskie Radio
Section05

sankcje USA

Sankcje USA wobec Rosji. Chodzi o import broni z Korei Płn.

Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na pięć rosyjskich podmiotów i osób fizycznych zaangażowanych w transfer sprzętu wojskowego i komponentów między Koreą Północną a Federacją Rosyjską. Decyzja jest uzasadniana złamaniem embarga na broń z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, które nałożyła ONZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Korea Północna Rosja wojna na Ukrainie wojna 2024

Atak Iranu na Izrael. USA nałożyły sankcje

Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na Iran za niedawny atak powietrzny na Izrael. Poinformował o tym w oświadczeniu prezydent Joe Biden. Wprowadzając sankcje ekonomiczne, Biały Dom stara się zmniejszyć ryzyko eskalacji militarnej na Bliskim Wschodzie. O szczegółach korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Stany Zjednoczone USA Izrael Iran konflikty międzynarodowe Joe Biden Marek Wałkuski Teheran

"Utrudniają życie Putinowi". Eksperci dla Polskiego Radia o skuteczności sankcji UE wobec Rosji

Unijne sankcje na Rosję nie są na tyle mocne, by zatrzymać wojnę, bo Moskwa przygotowała się na nie w ostatnich latach, ale utrudniają życie Putinowi i jego reżimowi. Tak ocenił w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką ekspert instytutu badawczego Bruegel Nicolas Veron. Jego zdaniem bolesne na pewno były restrykcje finansowe. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej sankcje Władimir Putin Unia Europejska