X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przyszłość Westerplatte. Powaga symbolu obrony wolności

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 18:12
- Jesteśmy dumni z tego, że Muzeum II Wojny Światowej będzie organizatorem muzeum Westerplatte, ale zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, z roli miejsca będącego symbolem wybuchu wojny. Przez ostatnie lata robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by ten teren wyglądał godnie i prawdziwie – mówiła w Dwójce Hanna Mik z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Audio
  • Jaka przyszłość czeka Westerplatte? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte
Pomnik Obrońców Wybrzeża na WesterplatteFoto: shutterstock.com

Wrzesień 1939 Baner_260x140.jpg
Wrzesień '39 - serwis specjalny

W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy na temat planów powstania na Westerplatte muzeum - oddziału Muzeum II Wojny Światowej. 

- Na terenie Westerplatte prowadzony jest obecnie piąty etap badań archeologicznych. To pierwsze kompleksowe badania tego rodzaju. Ostatnio odnaleźliśmy trzy szkielety ludzkie, z których jeden to na pewno szczątki polskiego żołnierza poległego podczas obrony palcówki. To z jednej strony bardzo cieszy, ale z drugiej przeraża, że dopiero po tylu latach żołnierze, którzy walczyli o naszą wolność doczekają się godnego pochówku - powiedziała Hanna Mik.

Jak długo będą prowadzone na Westerplatte prace archeologiczne? Dlaczego muzeum powinno powstać? Jak może wyglądać? Czego dotyczą głosy krytyczne? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Jakub Kukla

Goście: Hanna Mik (Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku) oraz Igor Strzok (konserwator)

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 17.30

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Westerplatte: zamiast 12 godzin walczyli 7 dni

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 09:00
Siódmy dzień walk był dniem ostatecznym. 7 września 1939 zabrakło amunicji, a żołnierze byli skrajnie wyczerpani fizycznie. Major Henryk Sucharski podjął decyzję o kapitulacji. Zdawał sobie sprawę, że sytuacja w kraju jest trudna, a dalsza walka przyniosłaby tylko kolejne ofiary.
rozwiń zwiń