X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dawid Ogrodnik: smutek Mietka Kosza był jego pięknem

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 18:12
- Słowa Kosza, że tylko smutek jest piękny mówią to, że każdy, nawet człowiek nieszczęśliwy ma prawo tworzyć piękne rzeczy. Smutek u Mietka miał bowiem dwie strony. Z jednej był przesączony negatywnymi emocjami, a z drugiej pięknem przeżywania rzeczywistości samemu ze sobą. W każdym smutku jest jakieś piękno – mówił w Dwójce ceniony i nagradzany aktor.
Audio
  • "Ikar. Legenda Mietka Kosza". Rozmowa z Dawidem Ogrodnikiem o roli geniusza fortepianu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Dawid Ogrodnik pozuje przy zdjęciu, które zdobi korytarz radiowej Dwójki
Dawid Ogrodnik pozuje przy zdjęciu, które zdobi korytarz radiowej DwójkiFoto: Beata Kwiatkowska/PR

Leszek Możdżer 1200.jpg
Leszek Możdżer: Mieczysław Kosz na rok zamieszkał w moim domu

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był Dawid Ogrodnik, z którym rozmawialiśmy o biograficznym filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy, wchodzącym właśnie na ekrany kin. Aktor wciela się w tym filmie w Mieczysława Kosza - niewidomego geniusza fortepianu, legendę polskiego jazzu. Występ ten przyniósł aktorowi nagrodę za najlepszą rolę męską na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dawid Ogrodnik słynie z ról biograficznych. Miał zagrać Piłsudskiego w filmie Michała Rosy, a wcielił się już w postać Tomasza Beksińskiego w filmie "Ostatnia rodzina", w "Broad Peaku" zagra himalaistę, Adama Bieleckiego, a w filmie "Najmro" przestępcę, Zdzisława Najmrodzkiego. Z ostatnich doniesień wynika, że aktor zagra Księdza Jana Kaczkowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której rozmawialiśmy o niezwykłej historii powstania filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza", a Dawid Ogrodnik opowiadał o swoich zawodowych wyzwaniach.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 18.10.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Karpiński: Mieczysław Kosz przy fortepianie czuł się wolny

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 11:45
- Kiedy ja zaczynałem się interesować tą postacią, nikt o tym jeszcze nie wiedział. Ale wzięło się to stąd, że Mieczysław Kosz występował pięciokrotnie na renomowanym, międzynarodowym, polskim festiwalu jazzowym Jazz Jamboree w latach 1967-1971. Ja byłem na tych koncertach. Słuchałem jego muzyki, wiedziałem co jest grane i to mnie interesowało - opowiadał gość Dwójki, autor biografii pianisty jazzowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieści Jana Ptaszyna Wróblewskiego, nestora polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 19:00
Bohaterem cyklu "Zapiski ze współczesności" był wybitny jazzman, laureat Nagrody Mediów Publicznych 2019 w kategorii "Muzyka".
rozwiń zwiń