X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co słychać w filharmoniach?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 14:59
Filharmonie polskie: świątynie wielkiej sztuki czy targowisko (p)różności? Zastanowimy się nad tym w audycji "O wszystkim z kulturą".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Stokkete

Krytyka artystycznych, estetycznych i gatunkowych wyborów repertuarowych jest dziś zadaniem względnie łatwym. Zresztą zarzuty pod adresem dyrektorów artystycznych nie są niczym nowym, bo jeszcze 10 czy 15 lat temu wytykano instytucjom muzycznym pozostawanie w zaklętym kręgu repertuarowego banału i brak oferty dla nowej publiczności.

Ale czy dziś do końca uwzględniamy uwarunkowania, jakim muszą sprostać dyrektorzy i menedżerowie sal koncertowych, układający repertuar sezonu? Czy wszystkie filharmonie należy mierzyć tą samą miarą i stawiać jednakowe oczekiwania? Z drugiej strony, gdy pada najprostsza i najbardziej oczywista odpowiedź na wszelkie wątpliwości: "pieniądze" – wtedy okazuje się, że nie jest ona ani wyczerpująca, ani jednoznaczna.

O tym będziemy rozmawiać z gośćmi: Wojciechem Nentwigiem (dyrektorem Filharmonii Poznańskiej), Krzysztofem Stefańskim ("Ruch Muzyczny") oraz Mariuszem Wróblem (dyrektor Cavatina Hall).

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" w środę (15.01) w godz. 17.30-18.00 zaprasza Andrzej Sułek.

am

Zobacz więcej na temat: filharmonia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowa kulturalna. Oratorium "Król Dawid" w Filharmonii Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 23:59
W warszawskiej Filharmonii Narodowej rozbrzmią dźwięki "Króla Dawida". Dzieło Arthura Honeggera będzie okazją do współpracy wybitnych polskich artystów, Polskiej Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, i Chóru Akademicki UW. Muzykami dyrygować będzie Paweł Kapuła.
rozwiń zwiń