Katarzyna Bonda: opowieść to potwór, którego muszę pokonać

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 18:00
- Zapis jest procesem wyczerpującym i dla mnie nieprzyjemnym. Trzeba zmagać się z swoimi słabościami - opowiadała w Dwójce o swoim pisaniu Katarzyna Bonda uważana za jedną z najlepszych polskich autorek kryminałów.
Audio
  • Katarzyna Bonda: opowieść to potwór, którego muszę pokonać (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Katarzyna Bonda
Katarzyna BondaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Joanna Bator 1200.jpg
Joanna Bator: potrzebujemy dobrych opowieści

- Jak słyszę, że ktoś pisze z przyjemnością i nie może się doczekać, kiedy znowu usiądzie do zapisu, zazdroszczę mu szczerze - przyznała pisarka. - Gdy się wymyśla opowieść, człowiek odkleja się niejako od rzeczywistości. Czasami jest się na granicy całkowitego wariactwa. W momencie, kiedy skończę, zwalczam tego smoka, bo traktuję opowieść jak potwora, którego muszę pokonać - mówiła Katarzyna Bonda.

W jakim sensie pisarka, jak podkreślała, "nie pisze kryminałów"? O jakiej sytuacji mówi: "boję się, bym się nie obudziła i okaże się, że to mi się tylko śni"? W rozmowie również o pożegnaniu z Saszą, przejściu do literatury z dziennikarstwa i reakcjach zagranicznych czytelników.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Katarzyna Bonda (pisarka, dziennikarka, scenarzystka i dokumentalistka)

Data emisji: 13.07.2018

Godzina emisji: 17.30

jp/mko

Czytaj także

"Latawiec z betonu". Historie z gdańskiego falowca

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 12:53
Opowieść o konstruktorze falowca - bloku na gdańskim Przymorzu, jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów tego typu w Polsce.
rozwiń zwiń