Polskie Radio
Section05
Katarzyna Bonda

Dobiegł końca 26. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach [PODSUMOWANIE]

Wernisaże, spektakle, koncerty, rozmowy, a przede wszystkim wielka uroczystość odciśnięcia dłoni w Alei Gwiazd. W audycji "Kulturalna Jedynka" podsumowaliśmy 26. edycję Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Program 1 Polskiego Radia patronował wydarzeniu. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach Międzyzdroje katarzyna glinka Karol Strasburger Katarzyna Bonda Stefan Friedmann Ewa Gawryluk Tadeusz Huk

Polskie Radio na 26. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach 2023

Najciekawsze spektakle teatralne sezonu, koncerty, spotkania z najbardziej znanymi nazwiskami świata kultury i sztuki – tak zapowiada się kolejna odsłona 26. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach 2023. Odbywał się on w dniach 6-8 lipca. Program Pierwszy i Program Trzeci Polskiego Radia – patroni medialni festiwalu – zaprosili na obszerne relacje, wywiady z gwiazdami oraz audycje plenerowe z wydarzenia. Podsumowanie wydarzenia w niedzielnej "Kulturalnej Jedynce" o 23.00. Więcej informacji na stronie radiowej Jedynki i Trójki.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Międzyzdroje Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach IRA Kasia Kowalska Urszula Stefan Friedmann Katarzyna Bonda Grażyna Szapołowska

Katarzyna Bonda w Trójce: gdy jesteśmy postawieni pod ścianą, występuje w nas pewien rodzaj przymusu

Najpierw jest trzęsienie ziemi, a potem napięcie wzrasta. Tak recenzowane są książki, których autorką jest Katarzyna Bonda – dziennikarka, scenarzystka, pisarka i autorka kryminalnych bestsellerów. Autorka wydała właśnie książkę "Urodzony morderca" – dziewiąty tom serii z profilerem śledczym Hubertem Meyerem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Bonda Katarzyna Cygler

"Zimna sprawa" – nowy kryminał Katarzyny Bondy

Katarzyna Bonda należy do najpoczytniejszych polskich autorek kryminałów. Właśnie ukazała się jej nowa powieść "Zimna sprawa", w której dobrze znany z poprzednich książek Hubert Meyer powraca, by zmierzyć się z kolejną zagadką. Dziwną i przerażającą... O nowym kryminale, o śledztwach i o dochodzeniu do prawdy z autorką rozmawia Katarzyna Cygler.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA KSIĄŻKA kryminał Katarzyna Bonda Katarzyna Cygler Trójka

Świat złoczyńców i niegodziwości. Katarzyna Bonda o kryminałach

Agatha Christie z całą pewnością jest matką gatunku, ale ona pisała w innych czasach. Współczesne kryminały są zdecydowanie ostrzejsze. Uwiecznione na ich kartach postaci policjantów i prokuratorów klną, piją… Czy stereotyp, że to typowo męska literatura, jeszcze funkcjonuje? Skąd autorka bierze pomysły na tworzenie kolejnych historii? O kryminałach, bohaterach i spisywaniu ich przygód z Katarzyną Bondą rozmawiała Magdalena Złotnicka. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka literatura kryminał książki Katarzyna Bonda Trójka KULTURA

Katarzyna Bonda: książka, która żyje w sercach miliona osób, ma wielką moc

Jej książki zostały wydane w 15 krajach, a ich sprzedaż w Polsce sięgnęła ponad 2,5 miliona egzemplarzy. Teraz po prawie dziesięciu latach powraca do cyklu i do bohatera uwielbianego przez czytelników, czyli do psychologa śledczego Huberta Meyera i wydaje czwartą część pod tytułem "Nikt nie musi wiedzieć". Gościem audycji "Spotkanie z..." była pisarka, autorka wielu poczytnych kryminałów - Katarzyna Bonda. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Bonda literatura pisarze i poeci Martyna Podolska

K. Bonda o książce "Miłość leczy rany": historia poruszająca i pełna mroku

W najnowszym odcinku audycji "Kulturalnie na temat" gościem Katarzyny Cygler była jedna z najpopularniejszych pisarek kryminałów w Polsce. - Tytuł na pierwszy rzut oka może wydawać się romantyczny. Jestem jednak przekorną autorką i specjalnie taki wybrałam. Zawartość tej książki może być dla wielu osób druzgocąca. To jest historia, która przyszła do mnie 19 lat temu - mówiła Katarzyna Bonda, autorka powieści "Miłość leczy rany".
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Bonda KSIĄŻKA literatura kryminał Polskie Radio 24 Katarzyna Cygler

J. Jakimowicz: wszelkie decyzje w życiu podejmowałem sam

- Moja książka nie jest dla nikogo drogowskazem, lecz jest ku przestrodze, bo opowiada o konsekwencjach, które musiałem ponieść. Mimo wszystko mogę jednak powiedzieć, że decyzje które podejmowałem w życiu, były moimi decyzjami - opowiadał w Polskim Radiu 24 o swojej książce autobiograficznej pt. "Życie jak film. Jakimowicz" Jarosław Jakimowicz, aktor.
Zobacz więcej na temat:  książki biografia Katarzyna Bonda Michał Rachoń