Rozmowa z Mirosławem Borkiem - laureatem Nagrody Mediów Publicznych

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 18:00
W piątkowej audycji "O wszystkim z kulturą" spotkaliśmy się z reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym Mirosławem Borkiem, który jest również tegorocznym laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Obraz.
Mirosław Bork
Mirosław BorkFoto: PAP/Piotr Nowak

Piotr Beczała 1200.jpg
Piotr Beczała: propaguję polską muzykę na całym świecie [WIDEO]

Posłuchaj
28:55 _PR2_AAC 2020_11_20-17-30-11.mp3 Rozmowa z Mirosławem Borkiem - laureatem Nagrody Mediów Publicznych (O wszystkim z kulturą/Dwójka)

Mirosław Bork został doceniony przez kapitułę Nagrody Mediów Publicznych przede wszystkim za film "Wojna światów", który jest oparty na zrekonstruowanych i pokolorowanych filmach archiwalnych sprzed stu lat. W uzasadnieniu nominacji zwrócono uwagę, że "film jest klarowną, koherentną opowieścią, nieuwikłaną w dialektyczne zawiłości mechanizmu dziejów. Pozwala Polakom poczuć dumę z dzielności przodków broniących odzyskanej niepodległości przed nawałą nowej ideologii, nowego barbarzyństwa".

Mirosław Bork jako producent wyprodukował kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i seriali, kilka filmów fabularnych i telewizyjnych na rynek polski i niemiecki, kilkaset odcinków programów telewizyjnych. Nadzorował produkcję około 120 filmów fabularnych i wysokonakładowych dokumentalnych. 

Zobacz wszystkich laureatów Nagrody Mediów Publicznych 2020 >>>

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Michał Nowak

Gość: Mirosław Bork (reżyser, scenarzysta i producent filmowy, laureat Nagrody Mediów Publicznych 2020 w kategorii Obraz)

Data emisji: 20.11.2020

Godzina emisji: 17.30

Czytaj także

"Nie ma śpiewaków idealnych". Piotr Beczała mówi o karierze, inspiracjach oraz planach na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 17:11
- Nie ma idealnych śpiewaków, ponieważ znajdujemy się w takim świecie, gdzie komuś coś się podoba, a komuś mniej. Tutaj nie ma czegoś takiego jak w skokach narciarskich czy w Formule 1 - kto pierwszy przekroczy metę, ten wygrywa - mówił w rozmowie z Polskim Radiem laureat Nagrody Mediów Publicznych Piotr Beczała.
rozwiń zwiń