X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozmowy w polu napięć. Maja Komorowska i Tadeusz Sobolewski

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 12:00
– Ta książka dotyczy nie tylko teatru, ale i życia – mówił w Dwójce Tadeusz Sobolewski o zapisie swoich rozmów ze znakomitą aktorką. Maja Komorowska w "Pytaniach, które się nie kończą" opowiada o sobie jak nigdy dotąd.
Audio
  • Rozmowy w polu napięć. Maja Komorowska i Tadeusz Sobolewski (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)

– Zaczęliśmy mówić o wierze i niewierze. Ja byłem ten od niewiary, zadawałem pytania pani Mai, a ona odpowiadała wobec tej mojej założonej niewiary – wspominał powstawianie książki Tadeusz Sobolewski. – Te rozmowy rozgrywają się w szczególnym polu napięć, między biegunami, których nie można od siebie oderwać. Zaczął nas wciągać ten magnetyczny obszar ­– dodał.
W audycji z cyklu "Kwadrans bez muzyki" wysłuchaliśmy zapisu warszawskiego spotkania z Mają Komorowską i Tadeuszem Sobolewskim z okazji wydania książki "Pytania, które się nie kończą". Rozmowy te to rodzaj medytacji nad istotą gry, istotą teatru, nad życiem. Maja Komorowska ma niezwykłą zdolność dotykania ciemnych stron egzystencji i prześwietlania ich wewnętrzną jasnością. Skąd ją czerpie? Z własnej natury? Z rodzinnego domu? Z teatru Jerzego Grotowskiego, Krystiana Lupy?

– Im jestem starsza, tym bardziej wzruszają mnie szczegóły – przyznawała aktorka, opowiadając o tym, co na obecnym etapie życia jest dla niej najważniejsze. – Zdaję sobie sprawę, że w miarę posuwania się czasu, jakiś etap się kończy, jakoś się już schodzi. Ale wtedy nie można ustać. To jest tak jak z ptakiem, który odfruwa: musimy o nasze skrzydła dbać – mówiła Maja Komorowska.
"Kwadrans bez muzyki" przygotował Tomasz Mościcki.
jp/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niezaspokojona żądza (myślenia). Rozmowy z Susan Sontag

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 09:55
– Każda sytuacja stanowiła dla niej pretekst, by daną rzecz przemyśleć. Był to dla niej naturalny sposób przeżywania rzeczywistości – mówiła w Dwójce Małgorzata Szczurek o Susan Sontag. Punktem wyjścia audycji na temat znakomitej amerykańskiej pisarki i intelektualistki było polskie wydanie szczególnego wywiadu z Sontag – "Myśl to forma odczuwania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże z Herbertem. "Oszczędzał na hotelach by kupować książki"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 15:00
Żona poety Katarzyna przyznała, że podróżowanie z nim było dużym wysiłkiem, zarówno fizycznym, jak i intelektualnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukazała się radiowa autobiografia Tadeusza Różewicza

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 20:00
– On gościł w radiu często i na różne sposoby: jako pisarz, jako lektor własnych utworów, jako komentator polskiej kultury – wspominał w Dwójce, w dniu 93. urodzin autora "Kartoteki", dr Marek Kulesza, opowiadając o płycie "Autobiografia radiowa Tadeusza Różewicza".
rozwiń zwiń