X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kultura cygańska jest jak głuchy telefon

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 18:00
- Historie przekazywane są z pokolenia na pokolenie, ulegają deformacji i w końcu stają się legendami - wyjaśniał Jacek Milewski, autor opowiadań o kulturze cygańskiej.
Audio
  • Międzynarodowy Dzień Romów w Dwójce. Jacek Malicki zastanawia się nad przyszłością cygańskiej kultury (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Trzyletnia (na zdjęciu - w 2002 roku) Gracjana reprezentuje najmłodsze pokolenie polskich cyganów. Czy ma szanse na zachowanie własnej kultury?
Trzyletnia (na zdjęciu - w 2002 roku) Gracjana reprezentuje najmłodsze pokolenie polskich cyganów. Czy ma szanse na zachowanie własnej kultury?Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

- Cyganie to nie jest naród księgi. Cała ich wiedza przekazywana jest ustnie. Dlatego ich pamięć historyczna sięga najwyżej 2-3 pokolenia wstecz, a kultura ulega bardzo dynamicznym zmianom. Czy to dobrze? Ja jestem pesymistą - komentował nasz gość.

W Międzynarodowym Dniu Romów (8 kwietnia) oddaliśmy głos także Cyganom, przypominając nagrania archiwalne z lat 50. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak wygląda cygański raj.

***

Tytuł: Kwadrans bez muzyki

Prowadzenie: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: Jacek Milewski (badacz kultury romskiej, proazik)

Data emisji: 8.04.2015

Godzina emisji: 15.00

mm/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Ficowski i biblia cyganologii

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 10:00
- Chociaż rzeczywistość się zmienia, wciąż jest tak, że chcąc mówić o Cyganach, musimy sięgnąć do Ficowskiego - mówił w Dwójce cyganolog Andrzej Grzymała-Kazłowski o wznowionych książkach Jerzego Ficowskiego "Cyganie na polskich drogach" i "Demony cudzego strachu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Kultury Romskiej. W Warszawie czy Bydgoszczy?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 18:00
- Jest kolekcja muzealna, ale nie ma wystawy - mówił inicjator i organizator muzeum Andrzej Kazłowski. Jego zbiory oglądać można sporadycznie, jednak prezentują się one naprawdę imponująco.
rozwiń zwiń