Visual Park. Sztuka, natura i prowokacja w jednym

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 15:00
- To jest sztuka, którą spotykamy przy okazji. Ludzie przyjeżdżają do Strzeszynka, żeby odpocząć. Zadają pytania, szczegółowo oglądają wystawę i nie muszą się spieszyć – powiedziała Katarzyna Jankowiak-Gumna, współtwórczyni parku rzeźby na Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu.
Audio
  • Leszek Możdżer, Katarzyna Jankowiak-Gumna i Sławomir Sobczak opowiadają o Visual Parku nad Jeziorem Strzeszyńskim (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Strzeszynek to nazwa plaży miejskiej nad Jeziorem Strzeszyńskim
Strzeszynek to nazwa plaży miejskiej nad Jeziorem StrzeszyńskimFoto: Roweromaniak/Wikimedia/CC BY-SA 2.5

Jak opowiadała rozmówczyni Dawida Dziedziczaka, Polacy nie są jeszcze oswojeni z funkcjonowaniem rzeźby w przestrzeni publicznej i obecność Visual Parku nad Jeziorem Strzeszyńskim wśród wielu budzi zaskoczenie.

- Ta przestrzeń zagospodarowana jest w ten sposób, by prowokować do świadomego i uważnego obserwowania rzeczywistości - powiedział goszczący w audycji Leszek Możdżer. - Efekt jest taki, że gdy był montowany tutaj obraz Bartosza Kokosińskiego pt. "Obraz pożerający narzędzia rekreacji" to doszło chyba do trzech wypadków rowerowych. Rowerzyści, byli tak zdumieni tą instalacją, że po prostu lądowali w krzakach – dodał muzyk, który związany jest ze Strzeszynkiem ze względu na organizowany tutaj co roku festiwal jazzowy Enter Music Festival.

W nagraniu audycji posłuchamy również o rzeźbach prezentowanych w Visual Parku, a także dowiemy się, jaki utwór nad Jeziorem Strzeszyńskim komponował Leszek Możdżer.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadzi: Dawid Dziedziczak

Goście: Leszek Możdżer (kompozytor, pianista), Katarzyna Jankowiak-Gumna (kuratorka poznańskiej galerii ABC), Sławomir Sobczak (artysta, wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu)

Data emisji: 19.07.2017

Godzina emisji: 15.00

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Francuzi nie potrafią żyć bez śmiechu"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 17:00
- W języku francuskim funkcjonuje określenie "uszczypnąć bez uśmiechu". Oznacza to, że udajemy poważnych, a tak naprawdę opowiadamy bzdury – podkreślił mieszkający w Paryżu dziennikarz Stefan Włodarczyk.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin powraca z kosmosu z lepszymi zdjęciami

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 12:00
W "Kwadransie bez muzyki" porozmawiamy o nowej wersji filmu "Chopin - The Space Concert", w którym muzyce kompozytora towarzyszy widok Ziemi z jej orbity.
rozwiń zwiń