Tysiące obrazów w Wirtualnym Muzeum Fotografii

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 23:00
- Internet jest dla fotografii dobrym medium - podkreślała Karolina Puchała-Rojek, prezes Fundacji Archeologia Fotografii w Warszawie, gdzie powstaje internetowe muzeum zdjęć.
Audio
  • Rozmowy o Wirtualnym Muzeum Fotografii (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/welcomia

TomaszPado_1200.jpg
Tomasz Padło i jego kadrowanie świata

- W tej chwili w bazie on-line jest ponad 50 tysięcy negatywów, w tym roku będzie ich jeszcze o kilkanaście tysięcy więcej - opowiadała Karolina Puchała-Rojek, dodając, że są to zbiory, które zostały przekazane przez spadkobierców konkretnych fotografów.

Jacy to fotografowie i jakie ich prace można oglądać w Wirtualnym Muzeum Fotografii? Jak wygląda cały proces obróbki negatywów, ich digitalizacji i udostępniania ich w internecie?

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Dawid Dziedziczak

Goście: Karolina Puchała-Rojek (prezes Fundacji Archeologia Fotografii), Jan Anderman (specjalista w Fundacji Archeologia Fotografii) oraz Magdalena Georgiew (spadkobierczyni twórczości Andrzeja Georgiewa)

Data emisji: 7.08.2018

Godzina emisji: 22.45

jp/pg

Czytaj także

"Fotograf jest dziś badaczem i aktywistą"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:30
- Rola fotografa uległa głębokim zmianom. Dokumentując zmiany klimatyczne musi wykazać się wnikliwością. Dziś to bardziej badacz i zaangażowany działacz, niż tylko twórca obrazu - mówił w Dwójce Krzysztof Candrowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azja to zawrót głowy". Fotografia Dominika Skurzaka

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 14:08
- Będzie to pokazanie tego całego kalejdoskopu tradycji, które tak niesamowicie różnią się między krajami azjatyckimi - mówił Dominik Skurzak o swojej wystawie zdjęć z Indonezji, Tajlandii, Laosu, Kambodży i Indii w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.
rozwiń zwiń