Za kulisami Konkursu Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 07:00
W audycji opowiadaliśmy o tajemnicach, jakie skrywał zakończony przed kilkoma dniami I Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego.
Audio
Roksana Kwaśnikowska ćwiczy przed swoim występem na Konkursie im. Karola Szymanowskiego
Roksana Kwaśnikowska ćwiczy przed swoim występem na Konkursie im. Karola SzymanowskiegoFoto: Barczyk/materiały prasowe

Wydarzenie, które odbyło się w dniach 10-23 września, zorganizowane zostało przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia przy wsparciu wiodących polskich instytucji muzycznych i kulturalnych (Polskie Radio, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem).

Konkurs objął 5 kategorii: fortepian, skrzypce, śpiew, kwartet smyczkowy oraz kompozycja. Przesłuchania konkursowe I i II etapu odbywały się równolegle w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Finał konkursu, w trakcie którego solistom towarzyszyła orkiestra NOSPR oraz uroczysta gala rozdania nagród i koncert laureatów odbyły się w sali koncertowej NOSPR 23 września.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 27.09.2018

Godzina emisji: 22.45

bch

Czytaj także

Konkurs Szymanowskiego. Szef jury: to był bardzo ciekawy etap

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 20:19
- Młodzi pianiści mogli zaprezentować wirtuozostwo, wrażliwość, muzyczną ekspresję i fantazję. Mieliśmy w tym zakresie dosyć duży wachlarz umiejętności. Na pewno są tu osoby, którzy w przyszłości mogą zająć ważne miejsce w życiu muzycznym kraju - mówił w Dwójce Andrzej Jasiński po I etapie Konkursu im. Karola Szymanowskiego w kategorii fortepianu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy finalistów Konkursu Szymanowskiego w kategorii fortepianu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 20:00
Spośród dwanaściorga pianistów, którzy uczestniczyli w rywalizacji podczas II etapu konkursu, aż dziesięcioro to reprezentanci Polski. Pięcioro Polaków i jedna Koreanka zakończyło konkursowe zmagania sukcesem.
rozwiń zwiń