X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z książką od dzieciństwa, czyli Wielka Liga Czytelników

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 10:51
- Studiowałem bibliotekoznawstwo, więc czytanie było mi bliskie. Grałem też amatorsko w piłkę nożną i chciałem te dwie pasje połączyć. Stąd wzięła się Wielka Liga Czytelników – mówił w Dwójce Janusz Piter, koordynator konkursu.
Audio
  • Wielka Liga Czytelników (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Plakat konkursu
Plakat konkursuFoto: mat. promocyjne

Z badania Biblioteki Narodowej wynika, że 38 procent Polaków czyta co najmniej jedną książkę rocznie. Dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 w Katowicach nie wiedzą, czym jest statystyka, ale potrafią czytać i chętnie to robią. Nawyk czytania wpajają im nauczyciele, bibliotekarze i organizatorzy konkursu Wielka Liga Czytelników.

- Dzieci pożyczają książkę i dostają do niej test z pytaniami. Chodzi o to, żeby czytały ze zrozumieniem, by powracały do tekstu i wyszukiwały w nim informacje przy okazji rozwijając swoje słownictwo. Pierwsza część testu dotyczy treści samej książki, a druga rozumienia znaczenia użytych w niej słów - opowiadał Janusz Piter.

W styczniu rozpocznie się kolejny etap konkursu. Jego organizatorzy myślą o poprawieniu statystyk związanych z czytelnictwem, ale przede wszystkim czytanie jest ich wielką pasją, którą zarazili uczestników ligi.

Czy rodzice nadal czytają dzieciom książki? Jak bardzo angażują się w ich udział w Wielkiej Lidze Czytelników? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Gość: Janusz Piter (koordynator konkursu) i Ewa Wilk (specjalista ds. promocji)

Data emisji: 19.12.2018

Godzina emisji: 15.00

mko/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dostęp do kultury to fundamentalne prawo obywateli"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 15:50
- Wspieranie czytelnictwa to zadanie każdego państwa, które poważnie traktuje swoją misję wspólnotową i misję instytucji kulturalnych. Poziom i jakość czytelnictwa wpływa na jakość życia i funkcjonowanie obywateli w przestrzeni publicznej – mówił w Dwójce Krzysztof Koehler.
rozwiń zwiń