X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dostęp do kultury to fundamentalne prawo obywateli"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 15:50
- Wspieranie czytelnictwa to zadanie każdego państwa, które poważnie traktuje swoją misję wspólnotową i misję instytucji kulturalnych. Poziom i jakość czytelnictwa wpływa na jakość życia i funkcjonowanie obywateli w przestrzeni publicznej – mówił w Dwójce Krzysztof Koehler.
Audio
  • Systemowe wsparcie czytelnictwa - trudności i wyzwania (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/andriano.cz

makowski_1200.jpg
"Książka nie kojarzy się z dorosłością. I to jest problem"

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało właśnie dotacje w ramach programu Promocja Czytelnictwa na najbliższe trzy lata. W audycji rozmawialiśmy m. in. o tym, jak wygląda współpraca pomiędzy MKiDN a działającymi w terenie instytucjami zajmującymi się propagowaniem czytelnictwa oraz jak Instytut Książki ocenia skuteczność tych działań.

- Wsparcie ministerstwa to jedna trzecia naszego budżetu i to jest ogromna pomoc, ale ten system dofinansowywania działalności instytucji kultury nie jest doskonały, bo nie ma w nim takiego punktu, który jest stabilny. Mam nadzieję, że zaczniemy kiedyś systemową dyskusję, która te braki wyeliminuje - stwierdził Piotr Duda.

Na realizację jakich celów potrzebne są pieniądze, które pochodzą z budżetu państwa? Jaki jest rząd wielkości ministerialnych dotacji? Jakie są sposoby i struktura finansowania działalności promującej czytelnictwo? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Goście: Krzysztof Koehler (zastępca dyrektora ds. programowych Instytutu Książki), Piotr Duda (Festiwal Języka Polskiego w Szczebrzeszynie) oraz Iwona Haberny (Rabka Festiwal).

Data emisji: 16.05.2018

Godzina emisji: 18.00

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rynek książki sobie radzi. Martwmy się o kulturę czytania"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 19:00
- W myśleniu o tym, jak zasilać czytelnictwo, warto się zastanowić, jak ono buduje nasze relacje - mówiła w Dwójce Paulina Wilk, współtwórczyni festiwalu Big Book.
rozwiń zwiń