Dwójka na wakacjach w mieście Jana Zamojskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 14:11
Relacja z plenerowej audycji "Dwójka na miejscu – znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39", która miała miejsce na Rynku Wielkim w Zamościu.
Audio
Dwójka w Zamościu
Dwójka w ZamościuFoto: PR2

Zamość 3 1200.jpg
"Dwójka na miejscu". Zamość - rówieśnik Buenos Aires

W czasie naszej wizyty w Zamościu rozmawialiśmy nie tylko na temat niezwykłej historii miasta nazywanego "Padwą Północy", ale też przygotowaliśmy liczne atrakcje dla mieszkańców i turystów. Nie lada gratką był występ Capelli All’Antico, wykonującej muzykę dawną, oraz warsztaty malowania włóczką. Pyszny poczęstunek przyrządziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Płoskiem. Nie zabrakło także pokazów laboratoryjnych, a także rozmów z ciekawymi mieszkańcami Zamościa.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Andrzej Zieliński

Data emisji: 26.08.2019

Godzina emisji: 15.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Duda: język polski jest cudowny

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 10:46
- Przed nami siedem dni święta literatury w Szczebrzeszynie: spotkań autorskich, spotkań z poetami, wręczania nagród i słuchania literatury czytanej przez wybitnych polskich aktorów. Jak zwykle to wspaniała przygoda - opowiadał w audycji dyrektor festiwalu Stolica Języka Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwójka na miejscu". Zamość - rówieśnik Buenos Aires

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 17:00
- Zamość został ulokowany 10 kwietnia 1580 roku, czyli tego samego dnia, co stolica Argentyny. Wcześniej nie było tu żadnej wsi ani miasteczka, tylko bagna i rozlewiska przepływającej nieopodal rzeki Łabuńki - mówił w pelenerowej audycji Dwójki przewodnik Daniel Sabaciński.
rozwiń zwiń