Po festiwalu Wratislavia Cantans

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 11:27
We Wrocławiu od 54 lat organizowany jest festiwal, którego koncerty odbywają się w zabytkowych kościołach i salach Narodowego Forum Muzyki, a od kilku lat również w innych miastach Dolnego Śląska. W audycji "Kwadrans bez muzyki" rozmawialiśmy o tegorocznej edycji, która zakończyła się w minioną niedzielę.
Audio
  • 54. Festiwal Wratislavia Cantans (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Wratislavia Cantans 2019
Wratislavia Cantans 2019Foto: materiały pras.

Hasłem tegorocznej odsłony wydarzenia było szeroko pojęte Południe. Program festiwalu pokazał różne jego oblicza, rozmaite inspiracje napływające z południa, pozwalające odnaleźć w tym regionie źródła naszej współczesnej kultury.

O 54. Festiwalu Wratislavia Cantans opowiadali goście wydarzenia: Pedro Memelsdorff, Marcel Peres, Julia Leżnieva oraz dyrektor artystyczny wydarzenia - Giovanni Antonini, a także dyrektor generalny, szef Narodowego Forum Muzyki - Andrzej Kosendiak.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Klaudia Baranowska

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 15.00

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Kosendiak: Zubin Mehta uświetni Wratislavia Cantans

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 12:16
- Wydarzenie tegorocznego festiwalu, koncert Israel Philharmonic Orchestra, będzie hołdem dla wspaniałego dyrygenta Zubina Mehty, który za pulpitem dyrygenckim we Wrocławiu stanie na niedługo przed zapowiadanym przejściem na artystyczną emeryturę – mówił w Dwójce dyrektor Narodowego Forum Muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wratislavia Cantans. Wokalne dziedzictwo z Półwyspu Iberyjskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:00
W audycji "Letni Festiwal Muzyczny" zaprosiliśmy na transmisję z 54. odsłony wrocławskiego festiwalu, podczas którego usłyszeliśmy Śródziemnomorską mozaikę i Chorał mozarabski pod dyrekcją Marcela Pérèsa - francuskiego muzykologa, kompozytora, reżysera i założyciela grupy muzycznej Ensemble Organum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Giovanni Antonini: muzyka południa to filar naszej kultury

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:35
- Dla mnie "południe" to kraje i kultury basenu Morza Śródziemnego, będącego kolebką Zachodu pod względem religijnym, filozoficznym, muzycznym. Jeśli wezmę pod uwagę moją dziedzinę, czyli muzykę barokową, to myślę o muzyce neapolitańskiej – mówił w Dwójce znakomity dyrygent odnosząc się do motywu przewodniego tegorocznej odsłony  festiwalu Wratislavia Cantans.
rozwiń zwiń