X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileusz Teatru Groteska

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 17:42
W audycji "Kwadrans bez muzyki" gościem był Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska, z którym rozmawialiśmy o 75. sezonie artystycznym jednej z najważniejszych scen teatru w Polsce.
Audio
  • Jubileusz Teatru Groteska (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mario Lisovski/Shutterstock

Groteskę w 1945 roku założyli Zofia i Władysław Jaremowie - para reżyserów, inscenizatorów i pionierów nowoczesnego myślenia o sztuce lalkowej i teatrze plastycznym. Wśród współtwórców sceny należy wymienić Kazimierza Mikulskiego oraz Jerzego Skarżyńskiego. To tutaj odbywały się ważniejsze prapremiery, w tym dramatów Sławomira Mrożka.

Teatr Groteska to jedna z najważniejszych i najciekawszych scen dziecięcych w południowej Polsce. Rocznie przy ulicy Skarbowej 2 w Krakowie granych jest ponad 500 przedstawień dla około 120 tysięcy widzów. Popularnością cieszy się także scena dla dorosłych, a cykl Scena Mistrzów przyciąga najważniejszych artystów m.in. Andrzeja Grabowskiego czy Ewę Błaszczyk.

Jaki będzie 75. jubileuszowy sezon artystyczny dla Teatru Groteska?

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadziła: Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Data emisji: 4.11.2019

Godzina emisji: 15.00

am

Zobacz więcej na temat: TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe Dramaty w Nowym Teatrze. Uznani autorzy i rozpoznanie bojem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 17:58
- Postawiliśmy sobie za zadanie prezentację tekstów, które mają najwyżej 2-3 lata, jeżeli nie kilka miesięcy. To są dramaty, których niektórzy autorzy mają już wysoki status w świecie teatralnym, ale te teksty jeszcze nie są kanoniczne. Takie trochę rozpoznanie bojem - mówiła w Dwójce Weronika Szczawińska, reżyserka i kuratorka.
rozwiń zwiń