Polskie Radio
Section05
Nowy Teatr

Solarium Nowego Teatru. Sztuki wizualne w zastępstwie słońca

- Dyrektorka Nowego Teatru Karolina Ochab zwróciła się do mnie z prośbą, żeby spróbować pomyśleć o tym programie jako takim plastrze, który można sobie przykleić na ranę, lub jako o uścisku, który jest zdecydowanie nam wszystkim potrzebny - mówił w "Wybieram Dwójkę" Michał Grzegorzek, kurator odpowiedzialny za program sztuk wizualnych Nowego Teatru w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Nowy Teatr Dwójka sztuki wizualne Jakub Jamrozek SZTUKA

"Matka Joanna od Aniołów" w reż. Jana Klaty w Nowym Teatrze w Warszawie

Reżyser teatralny Jan Klata, w spektaklu stworzonym na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, zapewnia widzom efektowną konfrontację dobra i zła. Sztuka do zobaczenia w Nowym Teatrze w Warszawie, opowiedzieli o niej w Polskim Radiu 24 sam reżyser oraz scenograf Justyna Łagowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TEATR Jarosław Iwaszkiewicz Kościół i kultura Jan Klata Warszawa chrześcijaństwo Polskie Radio 24 Nowy Teatr

Spektakl „Polacy wyjaśniają przyszłość” w Nowym Teatrze

– Cokolwiek powiem na temat przyszłości, to może mieć to sens. Jest to przedziwne – powiedział reżyser teatralny Wojciech Ziemilski. W audycji „Domagała się Teatru” nawiązał w ten sposób do swojego najnowszego spektaklu „Polacy wyjaśniają przyszłość”, który wystawiany jest na deskach Nowego Teatru w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 TEATR Nowy Teatr Warszawa spektakl SZTUKA KULTURA

Nocny manifest muzyczno-dźwiękowy

Twórcy muzyki współczesnej chętnie stawiają wyzwania słuchaczom nie tylko samymi dźwiękami, ale także nietypowymi miejscami i porami koncertów. - Na Instalakcjach w warszawskim Nowym Teatrze zaśpiewamy o 4.30 nad ranem. Nasz występ obejmuje jeden utwór: "Stimmung" Karlheinza Stockhausena - mówili Dominice Klimek muzycy z grupy Pro Modern Sextet. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka współczesna Nowy Teatr MUZYKA KULTURA Dominika Klimek Katarzyna Dydo muzyka elektroniczna

"Zew Cthulhu". Mitologia i strach na deskach teatru

- Amerykański pisarz Howard Phillips Lovecraft uważał, że w słowie "cthulhu" aparat ludzkiej mowy nie jest w stanie wymówić tych zgłosek razem. Tylko wielcy przedwieczni mogą właściwie te nazwę wypowiedzieć - mówi aktorka Dominika Biernat, która z Michałem Piwowarkiem rozmawia o spektaklu "Zew Cthulhu" w reżyserii Michała Borczucha. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA TEATR Nowy Teatr Michał Piwowarek spektakl mitologia aktorzy