30-lecie czasopisma "Znad Wilii"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 22:01
W audycji relacja z jubileuszu pierwszego niezależnego pisma na Wileńszczyźnie powstałego w roku 1989. Wydarzenie odbyło się w Domu Spotkań z Historią w Warszawie.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bohbeh/Shutterstock.com

"Znad Wilii" wychodziło pierwotnie jako dwutygodnik, obecnie kwartalnik. W jubileuszowym wieczorze wzięli udział autorzy pisma, krytycy, także historycy zaproszeni zarówno przez Redakcję, pisma, jak i DSH. Była to okazja do opowieści o piśmie, które porusza temat dziejów dawnych Kresów I i II Rzeczpospolitej, ale nie stroni też od kronikarskiego zapisu wydarzeń współczesnych.

Wśród uczestników audycji Romuald Mieczkowski, redaktor pisma, senatorowie - Barbara Borys Damięcka i Bogdan Borusewicz oraz poeta Tomasz Snarski, dyplomata Stanisław Cygnarowski, a także gospodarz wieczoru Tomasz Kuba Kozłowski.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadzi: Krzysztof Renik

Data emisji: 26.11.2019

Godzina emisji: 15.00

bch

Czytaj także

Z wizytą w kresowej Częstochowie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 12:49
W audycji zajrzeliśmy do maryjnego sanktuarium w Podkamieniu na Ukrainie. To klasztor i jednocześnie jedna z kresowych twierdz, niegdyś określana mianem "kresowej Częstochowy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultura pogranicza. Międzynarodowe spotkanie teatralne

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 14:12
W audycji "Kwadrans bez muzyki" zdaliśmy relację z zakończonego niedawno w Białymstoku festiwalu teatralnego "Kierunek Wschód".
rozwiń zwiń