X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak być kochaną? Barbara Krafftówna z okazji 91. urodzin

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 10:37
- My kojarzymy Barbarę Krafftównę z uśmiechem, radością, dowcipem, podczas gdy jest też druga strona, z rysem tragicznym i smutnym - mówił Remigiusz Grzela, autor biografii zatytułowanej "Krafftówna w krainie czarów".
Audio
  • Jak być kochaną? Barbara Krafftówna z okazji 91. urodzin (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Barbara Krafftówna
Barbara KrafftównaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Barbara Krafftówna miłośnikom polskiego kina zapadła w pamięć jako Felicja z "Jak być kochaną" Wojciecha Jerzego Hasa. W audycji zrelacjonowaliśmy spotkanie z publicznością, podczas którego aktorka opowiadała anegdoty z planu, ale także wspominała swoje inne role.

Rozmawialiśmy również z prowadzącym spotkanie - Remigiuszem Grzelą, który w rozmowie z Beatą Kwiatkowską opowiadał o tym, jak bogata i zaskakująca jest biografia Barbary Krafftówny. Aktorka, pomimo tragicznych i trudnych doświadczeń życiowych, wciąż jest osobą pełną wdzięku i iskrzącego humoru. Jak mówił, z tą niezwykłą osobą współpracuje od ponad 13 lat, czego efektem jest książka "Krafftówna w krainie czarów".

Autor biografii zaznaczył, że książka jest również kanwą dla powstającego właśnie filmu o tym samym tytule. - To jest pewien rodzaj filmu dokumentalnego, ale nie takiego, gdzie ludzie opowiadają o bohaterce. Raczej kreujemy w nim pewne sytuacje, w których Krafftówna znajduje się trochę jak Alicja w Krainie Czarów - wyjaśnił.

W audycji usłyszeliśmy również anegdotę o fidze, bosych stopach i papierosach. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Gość: Barbara Krafftówna, Remigiusz Grzela (autor książki "Krafftówna w krainie czarów")

Data emisji: 5.12.2019

Godzina emisji: 15.00

am


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Krafftówna: miałam szczęście być aktorką komediową

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 12:00
- Aktor komediowy bardzo często potrafi dobrze radzić sobie z repertuarem dramatycznym, ale aktor dramatyczny czasami nie jest w stanie przekroczyć progu komedii. Ja miałam szczęście być tym pierwszym - mówiła w Dwójce wybitna aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Krafftówna. Potęga osobowości, bogactwo talentu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 12:45
- Basia ma nieprawdopodobny temperament. Ponieważ dziś przywitałem ją w gronie dziewiędziesięciolatków, chciałbym mieć chociaż ułamek tej jej żywotności, tego parcia zawsze do przodu. To bardzo cenne, zwłaszcza w naszym wieku. Człowiek, gdy jest już starszy, zaczyna troszeczkę usuwać się w cień, ale u Basi absolutnie tego nie widać - mówił podczas benefisu artystki Franciszek Pieczka.
rozwiń zwiń