Jak być kochaną? Barbara Krafftówna z okazji 91. urodzin

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 10:37
- My kojarzymy Barbarę Krafftównę z uśmiechem, radością, dowcipem, podczas gdy jest też druga strona, z rysem tragicznym i smutnym - mówił Remigiusz Grzela, autor biografii zatytułowanej "Krafftówna w krainie czarów".
Audio
  • Jak być kochaną? Barbara Krafftówna z okazji 91. urodzin (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Barbara Krafftówna
Barbara KrafftównaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Barbara Krafftówna miłośnikom polskiego kina zapadła w pamięć jako Felicja z "Jak być kochaną" Wojciecha Jerzego Hasa. W audycji zrelacjonowaliśmy spotkanie z publicznością, podczas którego aktorka opowiadała anegdoty z planu, ale także wspominała swoje inne role.

Rozmawialiśmy również z prowadzącym spotkanie - Remigiuszem Grzelą, który w rozmowie z Beatą Kwiatkowską opowiadał o tym, jak bogata i zaskakująca jest biografia Barbary Krafftówny. Aktorka, pomimo tragicznych i trudnych doświadczeń życiowych, wciąż jest osobą pełną wdzięku i iskrzącego humoru. Jak mówił, z tą niezwykłą osobą współpracuje od ponad 13 lat, czego efektem jest książka "Krafftówna w krainie czarów".

Autor biografii zaznaczył, że książka jest również kanwą dla powstającego właśnie filmu o tym samym tytule. - To jest pewien rodzaj filmu dokumentalnego, ale nie takiego, gdzie ludzie opowiadają o bohaterce. Raczej kreujemy w nim pewne sytuacje, w których Krafftówna znajduje się trochę jak Alicja w Krainie Czarów - wyjaśnił.

W audycji usłyszeliśmy również anegdotę o fidze, bosych stopach i papierosach. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Gość: Barbara Krafftówna, Remigiusz Grzela (autor książki "Krafftówna w krainie czarów")

Data emisji: 5.12.2019

Godzina emisji: 15.00

am


Czytaj także

Barbara Krafftówna: miałam szczęście być aktorką komediową

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 12:00
- Aktor komediowy bardzo często potrafi dobrze radzić sobie z repertuarem dramatycznym, ale aktor dramatyczny czasami nie jest w stanie przekroczyć progu komedii. Ja miałam szczęście być tym pierwszym - mówiła w Dwójce wybitna aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Barbara Krafftówna. Potęga osobowości, bogactwo talentu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 12:45
- Basia ma nieprawdopodobny temperament. Ponieważ dziś przywitałem ją w gronie dziewiędziesięciolatków, chciałbym mieć chociaż ułamek tej jej żywotności, tego parcia zawsze do przodu. To bardzo cenne, zwłaszcza w naszym wieku. Człowiek, gdy jest już starszy, zaczyna troszeczkę usuwać się w cień, ale u Basi absolutnie tego nie widać - mówił podczas benefisu artystki Franciszek Pieczka.
rozwiń zwiń