X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Inny świat". Słuchowisko bez rodzajowego efektu dźwiękowego

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 16:44
- Wszystkie dźwięki, które pojawiają się w sytuacjach, które z łatwością rozpoznalibyśmy słuchając np. wyrębu lasu, tutaj zrealizowane jest przez Pawła Szambulskiego na instrumentach i przedmiotach. Jest to metafora teatru radiowego - mówiła w "Kwadransie bez muzyki" Anna Wieczur-Bluszcz, reżyserka słuchowiska "Inny świat", które w sobotę (15.02) będzie miało premierę w Dwójce.
Audio
  • "Inny świat". Za kulisami słuchowiska (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Tomasz Borkowski (P). Nagranie słuchowiska Inny świat
Tomasz Borkowski (P). Nagranie słuchowiska "Inny świat"Foto: Maciej Zadrożny/PR

Borkowski1200.JPG
"Inny świat" na radiowej scenie. Premiera słuchowiska

Będzie to adaptacja jednego z najważniejszych świadectw życia w sowieckim łagrze i jednocześnie jednym z najistotniejszych utworów polskiej, a także światowej literatury XX w. Adaptacji podjął się Wojciech Tomczyk, a za reżyserię odpowiada Anna Wieczur-Bluszcz.

- Myślę, że większość z nas czytała książkę Herlina-Grudzińskiego, i że zadziałało to tak, jak na mnie, czyli w sposób wstrząsający, że dotknęło się czegoś bardzo głębokiego, podstawowego, jakiegoś sedna człowieczeństwa. Ta adaptacja jest oczywiście jakąś częścią całej opowieści, ale to i tak jest tak potężny sens i tak dotkliwa część historii, której doświadczyli nasi dziadkowie czy pradziadkowie - podkreślała reżyserka.

W audycji mówiła ona także, jak jej zdaniem tak trudną prozę można przełożyć na język radiowy. Paweł Szamburski, autor muzyki do tego słuchowiska, opowiedział z kolei o tym, przy pomocy jakich instrumentów wykreował sugestywną, ale niedosłowną przestrzeń dźwiękową więzienia i gułagu. Można było też podsłuchać aktorów (m.in. Piotra Bajtlika) i reżysera dźwięku - Andrzeja Brzoskę przy pracy.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 15.00

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Libera: słuchowisko "Popioły" to portret naszej cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 11:00
- 60 lat temu Samuel Beckett przewidział to, co staje się na naszych oczach - mówił prozaik, tłumacz, reżyser teatralny i znawca twórczości irlandzkiego noblisty. W najbliższą sobotę (2.11) usłyszymy w Dwójce dramat Becketta w przekładzie i reżyserii Antoniego Libery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Bajtlik: "Inny świat" to spoglądanie w jądro ciemności XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 09:50
- Z książką Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zetknąłem się będąc nastolatkiem. Przeżyłem ją, ale nie zostawiła we mnie trwałego śladu. Natomiast teraz, kiedy do niej wróciłem, mocno odcisnęła we mnie piętno - mówił aktor wcielający się w postać Gustawa w słuchowisku "Inny świat", którego premiera na antenie Dwójki w sobotę (15.02).
rozwiń zwiń